Program Ivy League

Studiuj w USA, na najlepszych i najbardziej wyjątkowych uczelniach świata


Nazwa programu Ivy League pochodzi od najbardziej prestiżowych uczelni w USA, które znajdują się w czołówce uniwersytetów na świecie pod względem otrzymywanego wsparcia finansowego, przyciągają najzdolniejszych studentów i naukowców. Należą też do najstarszych uniwersytetów w USA – wszystkie oprócz Cornell University zostały założone w czasie epoki kolonialnej.

Program w liczbach

Opis programu

Proces aplikacyjny na studia w USA różni się znacznie od aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii, choć co do zasady wywodzi się z jednej rodziny – anglosaskiego systemu edukacji.


Najbardziej prestiżową grupą uczelni w USA jest tzw. Ivy League, które od kandydatów wymagają szczególnie rozwiniętych umiejętności autoprezentacji, argumentowania i logicznego myślenia oraz dodatkowych egzaminów wstępnych.


Doskonałe przygotowanie na każdym z tych etapów jest kluczem do sukcesu – Fundacja Elab prowadzi strategiczne doradztwo edukacyjne, dzięki któremu zwiększysz swoje szanse na powodzenie w procesie rekrutacyjnym na uniwersytety z czołówki światowego rankingu!


Program Ivy League jest to spersonalizowane doradztwo edukacyjne w zakresie aplikacji na uniwersytety z ligi bluszczowej w USA. Nasi mentorzy i doradcy edukacyjni zapewnią najwyższej jakości przygotowanie do wymagającego procesu aplikacji i upewnić się, że wszystkie dokumenty aplikacyjne będą na najwyższym poziomie merytorycznym i językowym. Pomogą w całym procesie aplikacyjnym – od stworzenia idealnego profilu kandydata, poprzez wybranie uczelni, aż do momentu wyjazdu na studia i aklimatyzacji na nowym uniwersytecie.

Aplikacja odbywa się przez system Common Apps, w którym aplikanci mają możliwość nieograniczonego liczbowo wyboru uczelni i kierunków. Dodatkowe egzaminy, które uprawniają do aplikacji, to tzw. SATy (Scholastic Assessment Tests), no i oczywiście egzamin językowy – TOEFL.

Etapy Współpracy z Elab

1Etap I - Budowanie profilu i maksymalizacja szans

Test Morrisby

Rozmowy z mentorami

Reading lists

Road mapa kariery

Aplikacja wymaga podkreślenia konkretnych zainteresowań akademickich i wyróżnienia się spośród innych kandydatów. Indywidualne sesje coachingowe pomagają odnaleźć, rozwinąć i wyeksponować zainteresowania aplikanta.
Dzięki wyselekcjonowanej liście literatury z przedmiotu (zależnej od kierunki, na który aplikuje kandydat) aplikant zdobywa wiedzę niezbędną do zabłyśnięcia podczas pisania eseju aplikacyjnego. Konsultant zadba również o wyjazdy zagraniczne, kursy akademickie i językowe oraz staże letnie, które wzbogacą aplikację.
2Etap II - Przygotowanie aplikacji

Nad Twoją aplikacją będzie czuwał konsultant w Polsce oraz Twój mentor, który jest studentem Twojego kierunku na wybranej przez Ciebie uczelni.


W aplikacji do USA najważniejsze są wyniki egzaminów SAT, to na ich podstawie odbywa się cały proces rekrutacji.

Dokumenty aplikacyjne - Personal Statement i Referencja powinny być najwyższej jakości. Ponieważ to dzięki nim komisja rekrutacyjna będzie mogła Cię poznać i zadecydować, czy pasujesz do społeczności studenckiej tej uczelni.

3Etap III - Po wysłaniu aplikacji

Aplikacja na uniwersytety w USA będzie wiązać się z pozytywnym przejściem przez egzaminy wstępne, takie jak SAT I, SAT II, ACT lub TOEFL. Podczas sesji mentoringowych otrzymasz kompleksowe przygotowanie do takich egzaminów. Wraz z mentorem będziecie wspólnie rozwiązywać zadania, analizować testy z ubiegłych lat oraz rozwijać te umiejętności, które będą Ci potrzebne na studiach. Lata doświadczeń pozwoliły nam zgromadzić obszerną bazę materiałów, testów i pytań, które teraz możemy udostępnić Tobie. Skoordynujemy również samo zapisanie się na egzamin.

4Etap IV - Przed rozpoczęciem studiów

Jeszcze przed rozpoczęciem studiów czekają Cię trudne decyzje - Gdzie mieszkać - w mieszkaniu czy akademiku? Czy jak zaaplikować o wizę?

Twój konsultant jest z Tobą aż do Twojego wyjazdu. 

Pomożemy Ci z sukcesem zaaplikować o wizę studencką, podpowiemy gdzie i jak założyć konto w banku oraz jak upewnić się, że na miejscu jesteś odpowiednio ubezpieczony.

Chcemy również, żebyś jeszcze przed wyjazdem poznał swoich rówieśników - inne osoby, które wybierają się na tą uczelnię, co Ty. Dlatego przed wyjazdem organizujemy dla naszych aplikantów spotkania integracyjne.

 

Aplikuj

Zaaplikuj teraz i dostań się
na wymarzony kierunek!Przygotowanie online do SAT i MATH

Częścią tego programu jest unikatowy w Polsce kurs przygotowany przez studentów Yale i Columbia University, ze szczególnym naciskiem na SAT I MATH. Aplikując z ELAB na studia w USA z naszym kompleksowym programem premium Ivy League otrzymasz kurs Przygotowanie do SAT I MATH w cenie 200GBP. Z nami polepszysz swoje wyniki oraz dosaniesz sięna najlepsze uczelnie świata.

Co zyskasz dzięki współpracy z Fundacją Elab?

Dowiedz się więcej

  Opinie o nas

  • Bardzo profesjonalne doradztwo. Dostałem się na magisterkę w UK z pomocą konsultantki Agaty. Polecam.

   Cezary Avatar Cezary
   3/30/2018

   Bardzo polecam Elab, profesjonalna i skuteczna pomoc w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii. Świetne materiały instruktażowe: o aplikacji krok po kroku, jak przygotować bardzo dobrze personal statement i referencje i wiele więcej. Szybki kontakt nawet o każdą drobnostkę. Po prostu spełniają marzenia!

   Adam Avatar Adam
   10/27/2017

   Jak najbardziej polecam współpracę z Elab! Rok temu nawet nie śniłoby mi się, że będę w tym miejscu w którym jestem obecnie. Znajdując stronę przypadkowo "bo może kiedyś zdobędę się na odwagę", wypełniłam formularz, a po godzinie dostałam telefon od konsultanta Michała, dzięki któremu "kiedyś" zamieniło się na "teraz"! I... Czytaj dalej

   Katarzyna Avatar Katarzyna
   10/20/2017
  • Bardzo profesjonalna pomoc. Bez Elabu nie udałoby mi się dostać na uczelnię. Odpowiadają na wszystkie pytania, przesyłają potrzebne dokumenty z instrukcjami jak je wypełnić, kontaktują się z uczelniami... pomagają we wszystkim w czym czujesz się zielony. Mają doświadczenie i wiedzę. Bardzo dziękuje i polecam każdemu. Jeśli chcesz iść na uczelnię... Czytaj dalej

   Ola Avatar Ola
   9/05/2017

   Na wstępie - profesjonalna pomoc w rekrutacji oraz doborze kierunków (wg Waszych zainteresowań!), a także doskonały kontakt z całym gronem ELAB od początku do "końca". Macie pytania? Nie martwcie się. Zyskujecie na nie wszystkie odpowiedzi oraz multum dodatkowych informacji, nie tylko odnośnie przebiegu rekrutacji, procesu aplikacji, wymagań uczelni, czy studiowania,... Czytaj dalej

   Lila Avatar Lila
   7/25/2017

   Najważniejsze co muszę powiedzieć to, że bardzo dziękuję całemu Elabowi za pomoc w każdym kroku rekrutacji. Zaczynajac od wyboru uczelni, poprzez personal statement i referencje, kończąc na wysłaniu aplikacji. Bez Elabu pewnie nie zdecydowałabym się na studia za granicą, a myślałam o tym od gimnazjum. Bardzo się cieszę, że mogłam... Czytaj dalej

   Anita Avatar Anita
   1/11/2017
  • Komu z nas chociaż przez chwilę nie przemknęła myśl o studiowaniu za granicą? Konsultanci z fundacji Elab pomagają przekuć nasze marzenia w czyny, dzięki nim proces rekrutacji, który dla nas wydaje się żmudny i trudny do zrealizowania okazuje się dość przyjemny. Szczególne podziękowania kieruję do Ani Bujarskiej, która przypadkiem zachęciła... Czytaj dalej

   Joanna Avatar Joanna
   12/17/2016

   Zawsze chciałam studiować za granicą ale jakoś nie miałam motywacji żeby móc te plany zrealizować, i tak mi właśnie minął licencjat. Ale potem natknęłam się na reklamę Elab i mimo, że wydawała mi się trochę podchwytliwa - była aż za piękna, bo czy to faktycznie może być takie proste jak... Czytaj dalej

   Agata Avatar Agata
   11/21/2016

   Elab mogę z czystym sumieniem polecić każdej osobie aplikującej na studia zagraniczne. Sam proces do najłatwiejszych nie należy i początkowo może odstraszać, ale z pomocą profesjonalnych konsultantek wszystko idzie dużo płynniej. Chciałabym serdecznie podziękować Agnieszce Łuczak i Oldze Siczek, a także całemu teamowi za zorganizowanie spotkań, na których przyszli, zagraniczni... Czytaj dalej

   Anna Avatar Anna
   8/18/2016
  • Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że ciężko jest napisać recenzje, która w pełni oddałaby to jak wspaniałą fundacją jest Elab. O studiowaniu za granicą marzyłem od dawna, ale nigdy nie traktowałem tego jako coś realnego. Odwiedziłem masę stron internetowych 'zachęcających' do studiowania w UK, obejrzałem wiele filmów na youtubie, przejrzałem... Czytaj dalej

   Michał Avatar Michał
   8/16/2016