Studia w Danii
- bezpłatna pomoc w aplikacji

Jeśli myślisz o studiach w Danii - jesteś w dobrym miejscu

Zaaplikuj z nami na duńskie akademie i przekonaj się jak świetny jest duński system praktycznej edukacji

Aplikacja z Elab w 4 prostych krokach:


1. Wybierz uczelnie

Akademie, z którymi współpracuje Elab gwarantują praktyczne studia na nowoczesnych kierunkach!

2. Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, aby opowiedzieć nam o swoich planach. Jeden z naszych konsultantów pomoże Ci przygotować się do procesu aplikacji.

3. Zaaplikuj

A my zrobimy wszystko, żeby Twoja aplikacja zakończyła się sukcesem!

4. Wyjedź i dołącz
do Elab Students Network

Aplikanci Elab to prawdziwa społeczność, dzięki której jeszcze przed wyjazdem poznasz nowych przyjaciół.

Warto wiedzieć

1Na czym polega bezpłatna pomoc w aplikacji na studia w Danii?

Nasi konsultanci są gotowi, aby pomóc Ci bezstresowo przejść przez proces aplikacji do duńskich akademii. Upewnimy się, że przed otwarciem aplikacji do Danii (1 lutego) skompletujesz wszystkie potrzebne dokumenty oraz wyślesz aplikacje w terminie. 


Będziemy w kontakcie ze szkołami w razie problemów z Twoją aplikacją, damy Ci również możliwość poznania innych ludzi aplikujących na duńskie uczelnie, abyście mogli łatwo i sprawnie szukać wspólnie mieszkania i znaleźć przyjaciół jeszcze przed wyjazdem do Danii.

2Ile trwają studia w Danii?

Studia w Danii wyglądają inaczej, niż studia w Polsce. Przygotuj się na małą ilość wykładów i dużo pracy w grupie. Elastyczność i niezależność – nauczysz się świetnej organizacji czasu.


Studia licencjackie na duńskich akademiach zazwyczaj podzielone są na dwa stopnie:


AP degree, który trwa 2 lata bądź 2,5 roku i jest ekwiwalentem 120/150 punktów ECTS, po otrzymaniu tego stopnia, możemy kontynuować studia na kursie TOP-UP Bachelor.

TOP-UP Bachelor to półtoraroczne bądź dwuletnie studia licencjackie, które są zazwyczaj kontynuacją AP degree, ale możesz aplikować na nie także po drugim roku studiów licencjackich w Polsce.

Oprócz tego, akademie oferują również jednolite studia licencjackie na wybranych kierunkach.

Studia licencjackie na duńskich uniwersytetach zazwyczaj są jednolite i trwają 3-3,5 roku. Jeśli chcesz aplikować na najlepsze duńskie uniwersytety, skorzystaj z jednego z naszych Kompleksowych Programów Akademickich.


Osoby które chcą dalej kontynuować studia mogą wybrać się na studia magisterskie.


Master - ok. dwuletnie studia magisterskie ( w zależności od uniwersytetu)

3Jakie wymagania mają duńskie uniwersytety i akademie?

Duńskie akademie akceptują polską maturę. 

Jednak nie tylko matura liczy się na duńskich akademiach. Co jeszcze będzie brane pod uwagę?

 • Twoje świadectwa z liceum
 • Liczba godzin z konkretnych przedmiotów jaką miałeś w liceum
 • Dodatkowe osiągnięcia, wolontariaty, praktyki.

Aby studiować w Danii będziesz też musiał znać język angielski przynajmniej na poziomie B2 - test językowy można zdać w biurze Elab.

Jeśli myślisz o aplikacji na duńskie uniwersytety jak np. University of Copenhagen, skorzystaj z jednego z naszych Kompleksowych Programów Akademickich.

4Ile kosztują studia w Danii?

Studia w Danii są bezpłatne dla obywateli Unii Europejskiej


Można łączyć studia z pracą; pracując 12 godzin tygodniowo, możemy starać się o dodatkowe dofinansowanie od rządu duńskiego (SU) w wysokości do 5000 DKK miesięcznie.

Oprócz standardowego wynagrodzenia dostajesz dodatkowe pieniądze! Całkowity miesięczny koszt utrzymania to ok. 5000 - 6000DKK (2500-3000 PLN).

5Jaki jest termin składania aplikacji na studia w Danii?

Termin składania aplikacji na studia w Danii mija 15 marca.

Po tej dacie nie można już składać aplikacji, dlatego ważne jest, abyś nie zwlekał z aplikacją do ostatniej chwili.

Aplikacja otwiera się w lutym, dlatego już w styczniu zabierz się do pracy. Nasi konsultanci dostarczą Ci wszelkie niezbędne instrukcje aplikacji.

Znajdź kierunek dla siebie

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki kierunków i wybierz swoje wymarzone studia.

Do końca terminu aplikacji na 2018/2019 pozostało:

00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund


Wybierz kierunek już dziś! Wyszukaj go w formularzu obok

Aplikuj

Zaaplikuj teraz i dostań się
na wymarzony kierunek!Co zyskasz dzięki współpracy z Fundacją Elab?

Dowiedz się więcej

Nasze uniwersytety

 • Business Academy Aarhus logo

  Business Academy Aarhus

  Business Academy Aarhus Business Academy Aarhus rozwija i oferuje programy szkolnictwa wyższego zorientowane na praktykę. Jest jedną z największych uczelni...
  Więcej

 • VIA University College

  VIA University College VIA University College oferuje szeroki wachlarz programów edukacyjnych w dziedzinach, takich jak zdrowie, nauki społeczne, technologie, handel,...
  Więcej

 • International Business Academy

  International Business Academy International Business Academy  jest dzisiaj główną instytucją szkolnictwa wyższego w samym sercu Danii- Kolding. Akademia specjalizuje się...
  Więcej

 • Dania University of Applied Sciences

  Dania University of Applied Sciences Dania University of Applied Sciences (Dawniej – Dania Academy of Higher Education) kształci najbardziej poszukiwanych absolwentów...
  Więcej

 • Lillebaelt Academy

  Lillebaelt Academy Lillebaelt Academy  znajduje się w mieście Odense. Powstała 1 stycznia 2009 z połączenia oddziałów uczelni wyższych. Uczelnia ta...
  Więcej

Opinie o Elab

 • Maturzystka
  Agata
  Dziękuję za referencje, po poprawkach brzmią nieporównywalnie bardziej przekonująco niż pierwsza wersja.
 • Maturzysta
  Filip
  Dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną od Imperial College. Muszę przyznać, że jestem z siebie odrobinę dumny, choć na razie zero w tym mojej zasługi, a cała Wasza. Dziękuję!
 • Edinburgh University
  Grzesiek
  Konsultanci służą radą w każdej dziedzinie związanej ze studiami, a personal statement i referencja uzyskane dzięki Elab zapewniły mi miejsce na wymarzonym Edinburgh University. Studia w Wielkiej Brytanii to doświadczenie, którego nie można porównać z żadnym innym, krok, ba! - skok w przód.
 • Cass Business School
  Karolina
  I highly appreciate everything you do for me. I can't imagine how I would get through all the application process without the possibility to have somebody I can ask and to count on. I was nicely surprised how much advice I could get about everything that came to my mind. Thank You very much for such a great support. I believe your service is invaluable.
 • BA South Asian Studies
  Julia
  Pomysł na aplikowanie na studia w Wielkiej Brytanii przyszedł mi do głowy dopiero w listopadzie, kiedy dowiedziałam się, że deadline to już 15 stycznia! Jednak dzięki konsultacjom Elab bez problemu wybrałam uniwersytety, które najbardziej mi odpowiadały i przygotowałam aplikację na najwyższym poziomie, która pomogła mi się dostać na dokładnie taki kierunek jaki chciałam – Hindi na SOAS. Studia w Londynie to spełnienie marzeń i otwarta droga do międzynarodowej kariery!
 • University of Cardiff
  Ola
  Myślę, że ciężko jest się ograniczyć do kilku rzeczy, ponieważ współpraca układała się świetnie przez cały czas. Na pewno dużo pomocy otrzymałam przy początkowym procesie aplikacji, personal statement i reference. Nie do pominięcia jest również fakt, że otrzymywałam rady i odpowiedzi na każde pytanie, bez względu na to ile razy pytałam o to samo lub jak banalne mogło się ono wydawać.
 • University of the Arts
  Jakub
  Kiedyś nie wierzyłem, że dam radę przejść przez cały proces rekrutacji w zaledwie miesiąc, a dziś - dzięki Elab - studiuje wymarzoną fotografię w Londynie! Życie w UK, to niesamowita przygoda, studia wymagają wiele, ale oferują mnóstwo możliwości w zamian! Wykładowcy i studenci żyją przepełnieni pasją do tego co robią. Nie warto się wahać.
 • University of Cambridge
  Michał
  Studia na najlepszej uczelni w UK były moim marzeniem od początku IB. Nigdy nie poradziłbym sobie w gąszczu dokumentów, esejów (sczególnie na Cambridge) i reguł oraz jednocześnie nauce do egzaminów, gdyby nie nieoceniona pomoc indywidulanego konsultanta. Mierzę wysoko i wierzę, że warto zainwestować w sukces!
 • Grenoble Graduate School of Business
  Szymon
  Kiedy po trzech latach studiowania w Polsce zdecydowałem się na wyjazd, nie wiedziałem jak bardzo różnic się proces aplikacji, o ilu dokumentach i terminach trzeba pamiętać. Profesjonalna i zawsze fachowa pomoc konsultanta Elab uświadomiła mi wiele istotnych aspektów aplikacji, o których sam nigdy bym nie wiedział. Pomoc i rada doświadczonego profesjonalisty jest zawsze bezcenna.
 • Richmond, The American International University in London
  Justyna
  Moją przygodę ze studami w Lodynie zaczęłam od dostania sie na Middlesex University. Poczytałam trochę opinii na forach o tym uniwersytecie i zdaławałam sobie sprawę, że nie jest to najlepsza szkoła. Wtedy jeszcze to tak bardzo mi nie przeszkadzało, stwierdziłam,że ile ludzi tyle opinii i nie ma co się przejmować. Niestety już na miejscu, okazało się że opinie były prawdziwe i w Londynie sie potwierdziły. Bardzo niskie miejsce w rankingach, a także poziom nauczania słaby, miałam wrażenie, że nie stawia przede mną żadnych wyzwań. Wraz z koleżanką, również z Middlesex postanowiłyśmy przemyśleć nasze możliwości po rezygnacji. Jedyne opcje, które nam przyszły do głowy to poddanie sie i powrót do Polski, rezygnacja z Middlesex i aplikacja do jakiejś innej szkoły, ale dopiero za rok lub próba przeniesienia sie juz od nowego semestru. Wtedy zwróciłyśmy sie o pomoc do Pani Aleksandry z agencji Elab. Dzięki Elab dowiedziałyśmy sie o Richmond The American International University, gdzie złożyłyśmy podanie. W procesie aplikacji, zbierania dokumentów i kontaktu z uczelnią pomogła nam właśnie agencja Elab. W bardzo krótkim czasie udało nam się dopełnić wszystkich formalności i mogłyśmy rozpocząć studia w Richmond. Po tym doświadczeniach zdałam sobie sprawę, jak ważna jest pomoc osób, które znają sie na tych procesach aplikacyjnych, które czasem są bardzo skomplikowane. Gdyby nie Elab to prawdopodobnie teraz byłabym w Polsce, z uczuciem zmarnowanej szansy.Wyjazd za granicę na studia, z dala od rodziny bardzo mnie zmienił. Mam wrażenie, że w ciagu tych ostatnich miesięcy bardziej dojrzałam niż w ciągu 3 lat. Bardzo spodobał mi się system nauczania tutaj. Na mojej uczelni mogę wybierać sama przedmioty, układać plan tak jak mi odpowiada, a doradcy są tu dla mnie aby mi w tym pomóc. Czuje sie tu traktowana bardzo indywidualnie, nie jak jeden numer z tysięcy. Kredyt studencki może przerażać, ale należy go potraktować jako inwestycje w siebie i swoją przyszłość. Myślę, ze warto podjąć takie wyzwanie. I nawet jeśli coś nie wychodzi to nie przejmować i sie i próbować dalej. Nie każde marzenie spełnia sie ot tak, czasem trzeba do nich długo dążyć, ale to nie znaczy, że nie są nam pisane.

Aktualności