Stenden University of Applied Sciences

Stenden University of Applied Sciences w liczbach

Stenden University of Applied Sciences

Stenden University of Applied Sciences to szkoła iście międzynarodowa. Około 25% studentów przyjeżdża tu z zagranicy. Posiada ona bardzo barwną gamę kierunków nauczanych w języku angielskim, specjalizuje się jednak w kierunkach hotelarskich. Co więcej, szkoła posiada własny czterogiazdkowy hotel w którym studenci kierunków pokrewnych mogą zdobywać pierwsze doświadczenie w branży! Szkoła posiada trzy campusy w Holandii – w Leeuwarden (największy  Campus), Emmen i Leppen.

Uczelnia słynie ze swojego innowacyjnego systemu  Problem-based learning. Studenci uczą się nie tylko teoretycznej wiedzy, ale działają przede wszystkim na realnych problemach. Zajęcia odbywają się w małych grupach, gdzie uczniowie wspólnie szukają rozwiązania dla wcześniej przedstawionego im zaistniałego problemu. Dzięki temu studenci są świetnie przygotowani do przyszłego rynku pracy oraz współpracy międzynarodowej. Uczelnia umożliwia swoim podopiecznym odbycie praktyk u wiodących firm i organizacji. Ponadto organizuje również praktyki międzynarodowe!
Termin aplikacji: 15.08

Jeśli zastanawiasz się jak wygląda aplikacja na studia w Holandii – koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Stypendia nie są przewidziane dla studentów z UE.

Studenci z UE nie mają zapewnionego zakwaterowania, uniwersytet poleca skorzystanie z partnerskiej agencji mieszkaniowej StudentStay lub innej. Dostępność mieszkań jest duża, ale często są nie w pełni wyposażone. Koszt waha się między €250 a €600 miesięcznie.