Często zadawane pytania - FAQ

Już od wielu lat pracujemy z aplikantami z całej Polski. Wiemy doskonale, jakie pytania dręczą Was na etapie planowania aplikacji.

Te najczęściej zadawane zebraliśmy w jednym miejscu. Pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać i umówić się na indywidualne spotkanie konsultacyjne.

Aplikacja na studia

1Jak aplikować na studia w UK?

Aplikacja na studia licencjackie odbywa się przez system UCAS. Na uczelnie walijskie i szkockie aplikacja również odbywa się przez UCAS.

Aplikując przez system UCAS możesz zaaplikować na 5 uczelni.

Aplikacja na studia magisterskie do Wielkiej Brytanii odbywa się bezpośrednio do szkoły w której chcesz studiować.

2Kiedy mija termin wysłania aplikacji w UK?

Terminy zależą od kierunku. Aplikacje do konserwatoriów muzycznych trzeba wysłać do 1 października, aplikacje na medycynę, stomatologię, weterynarię, itd. oraz do University of Oxford i University of Cambridge – do 15 października, a na resztę uczelni i kierunków termin aplikacji to 15 stycznia. Na niektóre kierunki art & design termin aplikacji jest 24 marca. Część szkół jednak otwiera drugą turę rekrutacji po 15 stycznia, która trwa do 30 czerwca.

Jeśli chodzi o kierunki magisterskie - większośc brytyjskich szkół (oprócz tych najlepszych) przyjmuje aplikacje cały rok.

3Gdzie nie mogę aplikować z polską maturą?

Z polską maturą można i trzeba aplikować na wszystkie kierunki i uczelnie w UK. Wyjątkiem są studia medyczne na Imperial College London, University College London, Queen Mary University of London i University of Birmingham oraz St Georges University of London, gdzie admissions offices nie akceptują polskiej matury.

4Nie zdążyłem zaaplikować do 15 stycznia. Czy nadal mogę aplikować na studia w UK?

Tak, 15 stycznia to pierwszy termin równego traktowania. Na uczelnie spoza grupy Russel Group można aplikować nawet do 30 czerwca.

5Na ile kierunków i uczelni mogę aplikować przez system UCAS?

Aplikować można na maksymalnie pięć uczelni, najlepiej na jeden kierunek, ponieważ w UCAS jest miejsce na tylko jeden Personal Statement (list motywacyjny), a referent wysyła jedną Referencję.

6Ile trwają studia w UK?

Studia licencjackie trwają zazwyczaj trzy lata, chyba że aplikujesz na program z sandwich year, placement year (rok pracy w branży) albo year abroad (rok wymiany na innym uniwersytecie w Europie lub na świecie). Niektóre kierunki, np. inżynieria, oferują też jednolite studia magisterskie (Integrated Masters Degree), które trwają wtedy cztery, nie trzy lata. Wymagania minimalne danej uczelni i kierunku są wtedy zazwyczaj trochę wyższe niż na studia licencjackie. Na niektórych szkockich uczelniach studia licencjackie trwają cztery lata.

 

Studia magisterskie w pełnym wymiarze godzin trwają w UK zazwyczaj rok.

7Ile rozszerzonych matur muszę zdać?

Na najlepsze uczelnie w UK trzeba zdawać trzy przedmioty na rozszerzeniu. Są też jednak uczelnie w UK, gdzie można aplikować z dwoma lub nawet jednym rozszerzeniem.

 

Bez względu na to ile matur zdasz na rozszerzeniu i jak spodziewasz się je zdać, Elab pomoże Ci spełnić marzenia o zagranicznej edukacji

8Jak wygląda aplikacja na University of Oxford i University of Cambridge?

Dokładnie tak samo, jak każda inna aplikacja przez system UCAS (termin aplikacji to 15 października), ale na niektóre kierunki i college trzeba zdać dodatkowe egzaminy wstępne, tj. TSA, PAT, MAT, HAT, MLAT, itd. oraz przedłożyć eseje (zazwyczaj jeden lub dwa w terminie do ok. 10 listopada). W aplikacji na University of Oxford i University of Cambridge nieodłącznym etapem rekrutacji jest interview, czyli rozmowa kwalifikacyjna. Zaproszenie na interview, które przychodzi w okolicach II poł. listopada, oznacza, że uczelnia jest nami zainteresowana. Rozmowy na University of Oxford i University of Cambridge odbywają się w grudniu, a wyniki aplikacji ogłaszane są w II poł. stycznia. Oprócz tego, w przypadku aplikacji na University of Cambridge, do 21 lub 22 października konieczne jest wypełnienie dodatkowej aplikacji, tzw. Supplementary Application Questionnaire (SAQ), gdzie trzeba załączyć trzy dodatkowe eseje oraz oceny z liceum i wyniki z egzaminu gimnazjalnego (wraz z ich tłumaczeniami przysięgłymi).

9Na jakie kierunki i uczelnie obowiązują egzaminy wstępne?

Egzaminy wstępne obowiązują w aplikacjach na medycynę, jest to UKCAT lub BMAT, lub oba, w zależności od tego, na jakie uczelnie aplikujesz. Większość wydziałów medycznych w UK wymaga jednego z tych testów. Inny egzamin wstępny, LNAT, wymagany jest w przypadku aplikacji na prawo, ale tylko na niektóre uczelnie. Pozostałe egzaminy wstępne, tj. TSA, PAT, MAT, HAT, MLAT, itd. wymagane są przez University of Oxford i University of Cambridge oraz czasami przez Imperial College London i University College London.

 

11Czy jakieś uczelnie brytyjskie nie wymagają UKCATa?
Niestety nie. Od 2017 wszystkie uczelnie brytyjskie wymagają zdawania testów predyspozycji, nawet w przypadku aplikacji do University of Bristol, który w 2016 nie wymagał żadnych testów predyspozycji, od 2017 trzeba zdawać UKCAT.
12Na które uczelnie trzeba zdawać LNAT?
LNAT wymagają następujące uczelnie brytyjskie: University of Birmingham, University of Bristol, Durham University, University of Glasgow, King’s College London, University of Nottingham, School of Oriental and African Studies (SOAS) University of London, University College London oraz University of Oxford.
13Jak wygląda aplikacja na kierunki artystyczne?
Aplikacja na kierunki Art & Design odbywa się dokładnie tak samo, jak na resztę kierunków, ale uczelnie zazwyczaj wymagają portfolio i/lub wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.
14 Jaki test językowy najlepiej zdawać?
Najbardziej popularnym testem, uznawanym przez wszystkie uczelnie w UK, jest International English Language Testing System (IELTS).
15Kiedy mam zdawać egzamin z języka angielskiego?
Egzamin z języka angielskiego, najczęściej International English Language Testing System (IELTS), nie jest wymagany w momencie wysyłania aplikacji UCAS. Wymóg znajomości języka angielskiego jest wymogiem formalnym i w ofertach UCAS będzie napisane, na jakim poziomie dany program na danej uczelni wymaga zdanego IELTSa. Zdawać egzamin można w każdym momencie, ale nie później niż na początku lipca, ponieważ wyniki IELTSa należy wysłać do wybranej uczelni do 31 lipca przed rozpoczęciem studiów.
16Co to jest sandwich year, placement year i year abroad? Czy warto aplikować na takie programy?

Sandwich year to rok (zazwyczaj III), kiedy zamiast uczęszczać na zajęcia studenci decydują się albo na zrobienie placement year (pełnowymiarowe płatne zatrudnienie zapewniające doświadczenie zawodowe związane z wybranym kierunkiem studiów, przy poszukiwaniach którego pomaga wydział studenta) lub year abroad (wymiana roczna na zagranicznej uczelni). Studia licencjackie na wybranym programie trwają w tym przypadku pełne cztery lata, czyli rok dłużej niż zwykle, ale studia kończy się z rokiem doświadczenia zawodowego, co bardzo zwiększa szanse za zatrudnienie po studiach.

Programy z sandwich year dostępne są najczęściej w przypadku studiów inżynierskich i biznesowych. Aplikacja na takie programy odbywa się dokładnie tak samo, jak na regularne trzyletnie studia licencjackie, ale jest na nie dosyć duża konkurencja, więc może się zdarzyć, iż w przypadku dużego zainteresowania danym programem lub niewystarczająco silnej aplikacji, uczelnia może wyjść z ofertą na trzyletni program bez sandwich year.

 

17Czym jest foundation year i czy muszę na niego iść? W jakiej sytuacji warto iść na foundation year?

Foundation year to tzw. rok zerowy, którego wymagają niektóre uczelnie i kierunki. Najczęściej jest to medycyna oraz kierunki artystyczne, gdzie uczelnia chce mieć pewność, że kandydat będzie przygotowany do studiowania danego kierunku w UK. Na inne foundation year brytyjskich uczelni, np. z inżynierii, nie zawsze można aplikować, jeśli jest się z UE, ponieważ są to zazwyczaj programy wyrównawcze dla aplikantów spoza Europy.

Foundation year jest idealną opcją dla osób, które nie spełniają warunków oferty przedstawionej przez szkołę, a bardzo chcą uczyć się na konkretnej uczelni.

18Poprawiam maturę, czy mogę zdawać na medycynę?
Aplikacja na medycynę jest nie tylko bardzo wymagająca, czaso- i pracochłonna, ale obserwujemy również, że większość medycyn w UK nie akceptuje aplikacji od kandydatów, którzy poprawiają maturę. Wybór uczelni będzie zatem ograniczony.
19Popawiam maturę, na jakie kierunki mogę składać aplikację w UK?
Poprawiając maturę możesz aplikować na wszystkie kierunki i uczelnie oprócz medycyny, w przypadku której nie wszystkie uczelnie akceptują poprawki matur.
20Co jest potrzebne do wysłania aplikacji UCAS?

Aby wysłać aplikację UCAS, trzeba wypełnić sekcję danych osobowych i kontaktowych (przy zakładaniu konta) oraz wypełnić dokładnie wszystkie sekcje, największą uwagę koncentrując na sekcjach Education, gdzie wpisujesz swoją szkołę, przedmioty maturalne i ewentualnie testy wstępne (potrzebne na niektóre kierunki, tj. medycyna, prawo, i uczelnie, tj. University of OxfordUniversity of Cambridge i Imperial College London). Bardzo ważną sekcją jest też Personal Statement gdzie wpisujesz swój list motywacyjny. Upewnij się również, że referent jest osobą, która dobrze Cię zna i napisze Ci silną rekomendację.

W przypadku medycyny warto jest po wysłaniu aplikacji UCAS dosłać bezpośrednio na adresy e-mailowe admissions office wybranych uczelni skany oryginałów i tłumaczenia przysięgłe świadectw z liceum oraz wyników egzaminu gimnazjalnego. Dobrze by również było, aby referent wysłał do admissions offices bezpośrednio ze swojej skrzynki e-mailowej tłumaczenie podstawy programowej na poziomie rozszerzonej z biologii i chemii.

21Kto może być moim referentem?
Aplikując na najlepsze uniwersytety w UK, najlepiej, aby był to nauczyciel z Twojej szkoły, uczący Cię takiego przedmiotu, który jest najważniejszy dla Twojego kierunku, np. aplikując na fizykę, referentem powinien być nauczyciel fizyki; aplikując na ekonomię, referentem może być nauczyciel matematyki, WOSu, Podstaw Przedsiębiorczości lub nawet Historii. W przypadku medycyny, najlepszym referentem będzie nauczyciel biologii lub chemii.
22Jak długie mają być Personal Statement i Referencje?
Wg. wymogów UCAS, oba dokumenty nie mogą być dłuższe niż 4,000 znaków.
23Ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS?
Wysłanie aplikacji UCAS kosztuje 24 GBP. Jest to płatność jednorazowa, czyli jeśli centrum UCAS odeśle Twoją aplikację w celu poprawienia Twoich danych lub innych szczegółów, nie będziesz musiał/a płacić drugi raz.
24Jak można zapłacić za aplikację UCAS?
Zapłacić możesz kartą płatniczą. Może to być karta Twoich rodziców lub kogoś innego z Twojej rodziny.

Wymagania

1Ile rozszerzonych matur muszę zdać?
Na najlepsze uczelnie w UK trzeba zdawać trzy przedmioty na rozszerzeniu (oprócz University of Oxford i University of Cambridge, gdzie wymagają zazwyczaj dwóch rozszerzeń). Są też jednak uczelnie w UK, gdzie można aplikować z dwoma lub nawet jednym rozszerzeniem, które warto rozważyć jako swoje safety options.
2Gdzie nie mogę aplikować z polską maturą?
Z polską maturą można i trzeba aplikować na wszystkie kierunki i uczelnie w UK. Wyjątkiem są studia medyczne na Imperial College London, University College London, Queen Mary University of London i University of Birmingham oraz St Georges University of London, gdzie admissions offices nie akceptują polskiej matury.

Finanse

1Na ile lat edukacji przysługuje mi pożyczka w UK?
Pożyczki na czesne przysługują na maksymalnie cztery lata studiów, czyli pokrywają czesne trzech lat standardowego programu studiów licencjackich oraz np. rok spędzonego jako sandwich year (placement year lub year abroad). Pożyczka przysługuje również studentom, którzy są na jednolitych studiach magisterskich, np. inżynierskich MEng.
2Mam ukończone studia w Polsce z dyplomem Licencjat, ale chce je przerwać. Czy przysługuje mi pożyczka?
Nie. Tylko aplikanci, którzy nie mają przyznanego w żadnym kraju dyplomu licencjata (nawet jeśli studiowali, ale się nie obronili), mogą aplikować o pożyczki na czesne i życie na studia licencjackie w UK.
3Mam ukończony rok/dwa studiów licencjackich w Polsce, ale chce je przerwać. Czy przysługuje mi pożyczka na czesne i życie w UK?
Tak. Każdy student/aplikant, który nie ma ukończonych (w żadnym kraju świata) studiów licencjackich, może przerwać studia, zaaplikować na studia licencjackie w UK, i ubiegać się o pożyczki na czesne i życie.
4Co dzieje się z pożyczką, jeśli przerwę studia w UK?
Jeśli przerwiesz studia po jednym semestrze lub roku, spłacasz pożyczkę na tych samych zasadach, jakbyś ją zaciągnął na pełne studia (rok po ukończeniu studiów, próg 25,000 GBP/rok dochodu, itd.), ale masz mniejszą kwotę do spłacenia.
5Czy dla studentów z UE istnieją inne formy dofinansowania studiów w UK?
Tak, są to tzw. zapomogi studenckie, czyli bursaries, i każda uczelnia ma inne kryteria i progi dochodu rodziny na przyznawanie takiego dofinansowania. Im mniejszy dochód rodziny, tym większe szanse do dofinansowanie z uczelni.
6Czy dla studentów spoza UK są stypendia na uczelniach brytyjskich?
Tak, praktycznie każda uczelnia brytyjska ma jakąś formę pomocy dla swoich studentów. W przypadku stypendiów są to zazwyczaj granty w wysokości 1,000-1,500 GBP/rok w formie albo redukcji czesnego albo wypłaty na konto stypendysty. Stypendia są zazwyczaj tematyczne, np. dla studentów medycyny lub prawa, albo studentów, którzy zajmują się w swoich badaniach np. gender studies. Terminy aplikacji są zazwyczaj już w marcu/kwietniu przed maturami, ale uczelnie zazwyczaj wysyłają wcześniej swoim potencjalnym studentom informacje na ten temat.
7Czy studiując na University of Oxford lub Cambridge, lub kierunki medyczne, można wziąć pożyczkę na życie?
Teoretycznie tak, ale studiując na University of Oxford lub Cambridge, albo studiując medycynę, będzie Ci trudno wziąć pożyczkę na życie, bo studiując na takiej uczelni nie ma po prostu czasu na pracę.
8Czy pożyczki od rządu brytyjskiego są oprocentowane?
Oprocentowanie pożyczek od rządu brytyjskiego jest równe inflacji.
9Jakie są warunki spłaty pożyczek na czesne i życie?
Pożyczki na czesne i życie zaczynasz zwracać rok po ukończeniu studiów i tylko wtedy, jeśli zarabiasz co najmniej 25,000 GBP/rok (próg na pracę w UK, progi na inne kraje są różne, obecnie próg na Polskę wynosi 10 000 GBP/rok). Jeśli nie przekroczysz tego progu przez jakiś czas, pożyczka na Ciebie czeka. Jak już przekroczysz próg pensji 25,000 GBP/rok, spłacasz 9% z różnicy pomiędzy tymi 25,000 GBP a tym, co zarabiasz. Jeśli komuś nie wiedzie się kariera zawodowa. albo z jakichś powodów (np. zdrowotnych) nie może pracować i nigdy nie przekracza progu 25,000 GBP/rok, po 30 latach pożyczka zostaje anulowana.
10Jakie są pożyczki dla studentów spoza UK i jakie są warunki ich spłaty?
Studenci z Unii Europejskiej mogą aplikować na pożyczkę na czesne oraz pożyczkę na życie. Udziela ich rząd brytyjski. Na czesne pożyczkę bierze się do 9,2500 GBP/rok – dostaje ją każdy obywatel UE, który o nią zaaplikuje. Pożyczkę na życie bierze się na trochę innych warunkach. Obywatele Unii Europejskiej muszą pracować przez co najmniej 3 miesiące i płacić podatki w UK, aby móc się o taka pożyczką rządową na życie ubiegać. Ważne jest, aby do UK wyjechać przed 1 września i podjąć pracę. Po 3 miesiącach pracy zyskujesz status tzw. EU migrant worker i możesz aplikować o pożyczkę na życie (ale musisz kontynuować pracę w wymiarze ok. 15-20 godz. tyg., i udać się na rozmowę w agencji rządowej, gdzie musisz podkreślić, że zależy Ci zarówno na pracy, jak i studiach). Pożyczkę zaciąga się na ok. 9,000 GBP/rok (w przypadku Londynu) i spłaca się ją w ten sam sposób, jak pożyczkę o czesne – te same progi i zasady.
11Jakie są koszty życia w Londynie i poza nim?
Koszty życia będą zupełnie inne w Londynie i poza nim. Dla przykładu: UCL – od 103 do 124 GBP tyg. za pokój ze współlokatorem Edinburgh (Szkocja) – tutaj znajdziesz szczegóły (koszty życia już od ok. 600 GBP) Swansea (Walia) – tutaj znajdziesz szczegóły (koszty życia od ok. 650-700 GBP) W Londynie przejazdy są drogie. Bilet miesięczny ze zniżką studencką będzie kosztował od 87 do 224 GBP w zależności od tego, w jakiej strefie się mieszka. Tutaj znajdziesz przykładowy budżet studenta, sporządzony przez City University w Londynie. Ogólnie życie w Londynie będzie kosztowało 1,000-1,200 GBP/month.
12Ile kosztują studia magisterskie w UK?
Studia magisterskie kosztują od ok. 6,000 GBP/rok aż po nawet 25,000 GBP/rok. Wysokość czesnego zależy od uczelni i programu, trzeba więc dokładnie sprawdzić, ile kosztuje program, który Cię najbardziej interesuje. Informacje na ten temat można znaleźć na stronach uniwersytetów.
13Ile kosztują studia licencjackie w UK?
Studia licencjackie w Anglii kosztują 9,250 GBP/rok (wszystkie kierunki na wszystkich uczelniach publicznych), studia w Walii kosztują 9,000 GBP/rok. Natomiast w Szkocji studia kosztują 1,820 GBP/rok, ale jest możliwość pokrycia kosztów studiów przez rząd szkocki grantami, w efekcie więc studia są bezpłatne.UWAGA! Uczelnie prywatne mogą mieć droższe czesne, i rok studiów może kosztować nawet 18,000 GBP.

Medycyna

1Ile rozszerzonych matur muszę zdać?
Na najlepsze uczelnie w UK trzeba zdawać trzy przedmioty na rozszerzeniu (oprócz University of Oxford i University of Cambridge, gdzie wymagają zazwyczaj dwóch rozszerzeń). Są też jednak uczelnie w UK, gdzie można aplikować z dwoma lub nawet jednym rozszerzeniem, które warto rozważyć jako swoje safety options.
2Gdzie nie mogę aplikować z polską maturą?
Z polską maturą można i trzeba aplikować na wszystkie kierunki i uczelnie w UK. Wyjątkiem są studia medyczne na Imperial College London, University College London, Queen Mary University of London i University of Birmingham oraz St Georges University of London, gdzie admissions offices nie akceptują polskiej matury.
3Czy tylko matura się liczy?
Dobrze zdana matura to zaledwie ostatni element aplikacji na medycynę w UK. Wcześniej musisz zdobyć doświadczenie medyczne (np. na stażu w szpitalu lub domu opieki), napisać egzaminy wstępne (UKCAT i BMAT) oraz przejść przez rozmowę kwalifikacyjną. Dopiero wtedy możesz dostać ofertę warunkową od uniwersytetu. W ofercie tej uczelnia poda Ci, jakich wyników na maturze będzie od Ciebie wymagać.

Aplikuj

Zaaplikuj teraz i dostań się
na wymarzony kierunek!Baza wiedzy

Znajdź kierunek dla siebie

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki kierunków i wybierz swoje wymarzone studia.

Do końca terminu aplikacji na 2018/2019 pozostało:

00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund


Wybierz kierunek już dziś! Wyszukaj go w formularzu obok

Opinie o nas

 • Southampton Solent University
  Marta
  Taaaak! Otwieramy nowe yankee candle, studia znowu za chwile, przeprowadziłam się nareszcie do ładnego mieszkania, bo te studenckie domy tutaj to jest porażka, No i żyjemy sobie z chłopakiem w dwójkę, podróżujemy dużo także jest super ❤️
 • Maturzystka
  Agata
  Dziękuję za referencje, po poprawkach brzmią nieporównywalnie bardziej przekonująco niż pierwsza wersja.
 • Maturzysta
  Filip
  Dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną od Imperial College. Muszę przyznać, że jestem z siebie odrobinę dumny, choć na razie zero w tym mojej zasługi, a cała Wasza. Dziękuję!
 • Edinburgh University
  Grzesiek
  Konsultanci służą radą w każdej dziedzinie związanej ze studiami, a personal statement i referencja uzyskane dzięki Elab zapewniły mi miejsce na wymarzonym Edinburgh University. Studia w Wielkiej Brytanii to doświadczenie, którego nie można porównać z żadnym innym, krok, ba! - skok w przód.
 • Cass Business School
  Karolina
  I highly appreciate everything you do for me. I can't imagine how I would get through all the application process without the possibility to have somebody I can ask and to count on. I was nicely surprised how much advice I could get about everything that came to my mind. Thank You very much for such a great support. I believe your service is invaluable.
 • BA South Asian Studies
  Julia
  Pomysł na aplikowanie na studia w Wielkiej Brytanii przyszedł mi do głowy dopiero w listopadzie, kiedy dowiedziałam się, że deadline to już 15 stycznia! Jednak dzięki konsultacjom Elab bez problemu wybrałam uniwersytety, które najbardziej mi odpowiadały i przygotowałam aplikację na najwyższym poziomie, która pomogła mi się dostać na dokładnie taki kierunek jaki chciałam – Hindi na SOAS. Studia w Londynie to spełnienie marzeń i otwarta droga do międzynarodowej kariery!
 • University of Cardiff
  Ola
  Myślę, że ciężko jest się ograniczyć do kilku rzeczy, ponieważ współpraca układała się świetnie przez cały czas. Na pewno dużo pomocy otrzymałam przy początkowym procesie aplikacji, personal statement i reference. Nie do pominięcia jest również fakt, że otrzymywałam rady i odpowiedzi na każde pytanie, bez względu na to ile razy pytałam o to samo lub jak banalne mogło się ono wydawać.
 • University of the Arts
  Jakub
  Kiedyś nie wierzyłem, że dam radę przejść przez cały proces rekrutacji w zaledwie miesiąc, a dziś - dzięki Elab - studiuje wymarzoną fotografię w Londynie! Życie w UK, to niesamowita przygoda, studia wymagają wiele, ale oferują mnóstwo możliwości w zamian! Wykładowcy i studenci żyją przepełnieni pasją do tego co robią. Nie warto się wahać.
 • University of Cambridge
  Michał
  Studia na najlepszej uczelni w UK były moim marzeniem od początku IB. Nigdy nie poradziłbym sobie w gąszczu dokumentów, esejów (sczególnie na Cambridge) i reguł oraz jednocześnie nauce do egzaminów, gdyby nie nieoceniona pomoc indywidulanego konsultanta. Mierzę wysoko i wierzę, że warto zainwestować w sukces!
 • Grenoble Graduate School of Business
  Szymon
  Kiedy po trzech latach studiowania w Polsce zdecydowałem się na wyjazd, nie wiedziałem jak bardzo różnic się proces aplikacji, o ilu dokumentach i terminach trzeba pamiętać. Profesjonalna i zawsze fachowa pomoc konsultanta Elab uświadomiła mi wiele istotnych aspektów aplikacji, o których sam nigdy bym nie wiedział. Pomoc i rada doświadczonego profesjonalisty jest zawsze bezcenna.
 • Richmond, The American International University in London
  Justyna
  Moją przygodę ze studami w Lodynie zaczęłam od dostania sie na Middlesex University. Poczytałam trochę opinii na forach o tym uniwersytecie i zdaławałam sobie sprawę, że nie jest to najlepsza szkoła. Wtedy jeszcze to tak bardzo mi nie przeszkadzało, stwierdziłam,że ile ludzi tyle opinii i nie ma co się przejmować. Niestety już na miejscu, okazało się że opinie były prawdziwe i w Londynie sie potwierdziły. Bardzo niskie miejsce w rankingach, a także poziom nauczania słaby, miałam wrażenie, że nie stawia przede mną żadnych wyzwań. Wraz z koleżanką, również z Middlesex postanowiłyśmy przemyśleć nasze możliwości po rezygnacji. Jedyne opcje, które nam przyszły do głowy to poddanie sie i powrót do Polski, rezygnacja z Middlesex i aplikacja do jakiejś innej szkoły, ale dopiero za rok lub próba przeniesienia sie juz od nowego semestru. Wtedy zwróciłyśmy sie o pomoc do Pani Aleksandry z agencji Elab. Dzięki Elab dowiedziałyśmy sie o Richmond The American International University, gdzie złożyłyśmy podanie. W procesie aplikacji, zbierania dokumentów i kontaktu z uczelnią pomogła nam właśnie agencja Elab. W bardzo krótkim czasie udało nam się dopełnić wszystkich formalności i mogłyśmy rozpocząć studia w Richmond. Po tym doświadczeniach zdałam sobie sprawę, jak ważna jest pomoc osób, które znają sie na tych procesach aplikacyjnych, które czasem są bardzo skomplikowane. Gdyby nie Elab to prawdopodobnie teraz byłabym w Polsce, z uczuciem zmarnowanej szansy.Wyjazd za granicę na studia, z dala od rodziny bardzo mnie zmienił. Mam wrażenie, że w ciagu tych ostatnich miesięcy bardziej dojrzałam niż w ciągu 3 lat. Bardzo spodobał mi się system nauczania tutaj. Na mojej uczelni mogę wybierać sama przedmioty, układać plan tak jak mi odpowiada, a doradcy są tu dla mnie aby mi w tym pomóc. Czuje sie tu traktowana bardzo indywidualnie, nie jak jeden numer z tysięcy. Kredyt studencki może przerażać, ale należy go potraktować jako inwestycje w siebie i swoją przyszłość. Myślę, ze warto podjąć takie wyzwanie. I nawet jeśli coś nie wychodzi to nie przejmować i sie i próbować dalej. Nie każde marzenie spełnia sie ot tak, czasem trzeba do nich długo dążyć, ale to nie znaczy, że nie są nam pisane.
 • Martyna
  University of Westminster
  Martyna
  System rekrutacji na studia w Wielkiej Brytani nie jest najprostszy, wymaga także wiele czasu oraz znajomości wymagań. Dzięki konsultacjom Elab byłam w stanie mu sprostać. Złożenie wszystkich aplikacji na czas byłoby w moim przypadku: osoby będącej przez ostatni rok w podróżach praktycznie niemożliwe bez pomocy Elab. W trakcie rekrutacji nierzadko miałam pytania dotyczące nurtujących mnie niejasności, na które zawsze otrzymywałam rzetelne i kompetentne odpowiedzi. Udzielana mi była także pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Elab pomógł mi także dokonać wyboru odpowiedniej uczelni, przybliżając specyfikę studiowania podobnych kierunków na różnych uczelniach. Dostałam się na wszystkie uniwersytety na jakie aplikowałam i mogę śmiało powiedzieć, że pomógł mi w tym personal statement, w którego przygotowaniu pomagał mi Elab. Zostałam także dobrze przygotowana do interview, przeprowadzanego ze mną przez jedną z uczelni. Pomoc Elab zapewniła mi miejsce na świetnym uniwersytecie. Mogę bez wahania rekomendować korzystanie z ich usług każdemu, kto tak jak ja marzy o studiowaniu w Anglii.
 • Iwona
  maturzystka
  Iwona
  Jak narazie wszystko w jak najlepszym porządku – jest oferta unconditional z Institute of Education – aplikacja musiała być bardzo przekonująca.
 • Grzesiek
  Edinbourgh University
  Grzesiek
  Konsultanci służą radą w każdej dziedzinie związanej ze studiami, a personal statement i referencja uzyskane dzięki Elab zapewniły mi miejsce na wymarzonym Edinburgh University. Studia w Wielkiej Brytanii to doświadczenie, którego nie można porównać z żadnym innym, krok, ba! - skok w przód.
 • Julia
  SOAS
  Julia
  Pomysł na aplikowanie na studia w Wielkiej Brytanii przyszedł mi do głowy dopiero w listopadzie, kiedy dowiedziałam się, że deadline to już 15 stycznia! Jednak dzięki konsultacjom Elab bez problemu wybrałam uniwersytety, które najbardziej mi odpowiadały i przygotowałam aplikację na najwyższym poziomie, która pomogła mi się dostać na dokładnie taki kierunek jaki chciałam – Hindi na SOAS. Studia w Londynie to spełnienie marzeń i otwarta droga do międzynarodowej kariery!
 • Weronika
  Dania Higher Education Academy
  Weronika
  Firma Elab Education Laboratory to zespół profesjonalistów z doświadczeniem i chęcią pomocy w każdej sytuacji. Bardzo dziękuję za pomoc w wyborze uczelni i aplikacji na Akademię. Po pierwszym semestrze na duńskiej uczelni wiem, że to była bardzo dobra decyzja z której jestem zadowolona. Szczególne podziękowania chciałam złożyć Pani Aleksandrze Kozerze, która była ze mną w ciągłym kontakcie, wykazała się elastycznością i dużym zaangażowaniem w kontaktach z przedstawicielami uczelni. Dała mi również wiele cennych rad i wskazówek oraz wsparcie. Z pełną odpowiedzialnością, wszystkim polecam firmę Elab.
 • Ola
  University of Cardiff
  Ola
  Myślę, że ciężko jest się ograniczyć do kilku rzeczy, ponieważ współpraca układała się świetnie przez cały czas. Na pewno dużo pomocy otrzymałam przy początkowym procesie aplikacji, personal statement i reference. Nie do pominięcia jest również fakt, że otrzymywałam rady i odpowiedzi na każde pytanie, bez względu na to ile razy pytałam o to samo lub jak banalne mogło się ono wydawać.
 • Zosia Nowak
  Richmond, The American International University in London
  Zosia Nowak
  Jestem bardzo zadowolona z usług tej organizacji. Ponad półtora roku temu w bardzo szybki, sprawny i oddany sposób pomogła mi ziścić moje marzenie o studiowaniu za granica. Dzięki całej organizacji a wszczególności dozgonnej pomocy Oli Kozery studiuje Psychologie na amerykańskiej uczelni w Londynie a całe następne pół roku spędzę na wymianie w Australii w ramach student exchange. Jeśli to nie jest spełnieniem marzeń, to nie wiem co jest. Dziękuję!
 • Grzegorz
  University College London
  Grzegorz
  Aplikuję na matematykę. Dostałem już oferty z Warwick, King’sCollege, Birmingham i Liverpool, czekam jeszcze na odpowiedź z UCL. Tylko dzięki pomocy i zaangażowaniu p. Olgi i p. Aleksandry udało mi się tak sprawnie przejść przez cały proces aplikacji, szczególnie przy pisaniu Personal Statement i Referencji. Nieoceniona była pomoc P. Olgi przy sprawdzaniu uczelni, ich wymagań i przy ostatecznym wyborze. Ogromna życzliwość obu Pań, ich profesjonalizm i zaangażowanie na każdym etapie współpracy dały efekt w postaci ofert. Bardzo dziękuję obu Paniom ponieważ dzięki nim cała ta przygoda stała się po prostu łatwa i przyjemna. Nie byłem pewien, czy współpraca z Elabem to dobry pomysł ale teraz wiem, że dostaję więcej niż oczekiwałem. Polecam! PS Właśnie dostałem PIĄTĄ ofertę – z UCL! Mam więc komplet ofert. Jeszcze raz dziękuję p. Oldze i p. Aleksandrze za tak skuteczną pomoc.
 • Julita
  University of Cambridge
  Julita
  Pani Aleksandro, Serdecznie dziekuje za wszelką pomoc przy aplikacji do Cambridge! Próbne rozmowy, materiały i wskazówki były niezwykle przydatne oraz profesjonalnie przygotowane. Rok temu bym nie uwierzyła gdyby ktos mi powiedział ze uda mi sie dostać do Cambridge i to jeszcze na inżynierię! Świetnie mi sie współpracowało z Elab i uważam że jest to niezwykła inicjatywa która pozwala spełniać marzenia! Jeszcze raz dziekuje :)
 • Justyna
  King's College London
  Justyna
  Piszę, żeby potwierdzić, że od wczoraj wieczorem moja oferta z Kingsa zmieniła się na unconditional, więc nic nie stoi mi na przeszkodzie w podjęciu studiów. Chciałabym za to bardzo, ale to bardzo podziękować całemu zespołowi Elabu za spełnienie marzenia, które miałam od początków gimnazjum. Nadal nie dociera do mnie, że zacznę studia na uczelni w top 20 rankingu światowego. Jestem też pewna, że gdyby nie Wasza pomoc (już od samego wyboru kierunku, bo wcześniej myślałam o ekonomii, a nie zarządzaniu) nie dostałabym tej conditional offer pod koniec zeszłego roku, co stanowiło dla mnie motywację w trakcie samej nauki do matury. Zarówno referencja i personal statement były niesamowicie dopracowane, a wszystkie przypomnienia o terminach wysłania kolejnych dokumentów uspokoiły rodziców. Osobno pragnęłabym podziękować Pani za bycie ciągle pod telefonem, gdy mój tata panikował przez maturę, czy nawet wczoraj przez dosyć krótkie opóźnienie Kingsa. Po rozmowie z Panią zupełnie zmieniał nastawienie co do problemu. Naprawdę nie mogłam lepiej wybrać i poznanie Elabu dwa lata temu na targach uczelni brytyjskich było najlepszą rzeczą jaka mogła mi się przytrafić w celu wyjazdu do Wielkiej Brytanii.
 • Amy
  BiomedicalScience
  Amy
  Anglia Ruskin University to wspaniałe miejsce do nauki, rozwijania swoich umiejętności oraz poznania niesamowitych ludzi! Ze studiowania na tym uniwersytecie mam same dobre wspomnienia, a nabyte umiejętności na pewno przydadzą mi się w pracy. Podczas studiowania nauczyciele i pracownicy szkoły dali mi bardzo dużo wsparcia, zawsze służyli pomocą i dobrą radą. Położenie szkoły oraz samo miasto Cambridge jest idealne dla młodych ludzi którzy chcą korzystać z życia studenckiego ;)Z pewnością mogę polecić ten uniwersytet osobom które chcą połączyć naukę z dobrą zabawą :)