Studia w USA

Czy aby aplikować na studia w USA wystarczy polska matura?


Nie. Aby aplikować na większość amerykańskich uczelni będziesz musiał zdać specjalny egzamin SAT (Scholastic Assessment Test) który uprawni Cię do starania się o przyjęcie na amerykańskie studia. USA wymaga od swoich aplikantów zdanego egzaminu SAT, tak jak w Polsce wymagane jest zdanie matury

Oprócz ogólnego egzaminu SAT w niektórych wypadkach może być wymagany egzamin SAT subjects czyli egzamin z konkretnych przedmiotów.

Jak wygląda system edukacji wyższej w USA?


 
System edukacji w USA różni się od polskiego.

Studia licencjackie trwają w USA 4 lata, przy czym na pierwszym roku, studenci pobierają naukę z różnych dziedzin - pozwala to im w dalszych latach edukacji wybrać tak zwane 'Majors and Minors' czyli przedmioty, w których później będą się specjalizować.


Czy studiowanie w USA jest drogie?


Koszty studiów w USA nie należą do najniższych - koszt jednego roku waha się pomiędzy 30 a 50 tys. dolarów dlatego też warto postarać się o aplikację na uniwersytety, które oferują stypendia w systemie need-blind - to znaczy, że jeśli przyjmą Cię na miejsce, upewnią się, że znajdą się pieniądze na pokrycie kosztów Twoich studiów.

Uczelnie w USA oferują różne stypendia, jednak nie są one gwarantowane. Stypendia różnią się typem (akademickie/sportowe) i są przydzielane bezpośrednio przez uczelnię - oznacza to, że różne uniwersytety w USA będą miały różne stypendia.

Chcę studiować w USA, ale nie chcę pisać SATów - co mogę zrobić?


Dla osób, które nie chcą pisać egzaminów SAT, oferujemy specjalne programy stworzone we współpracy z OnCampus - programy będące odpowiednikiem pierwszego roku na amerykańskiej uczelni (uczysz się bezpośrednio w tej szkole).

Program ten gwarantuje przejście na drugi rok na tej samej uczelni. Programy te oferowane są między innymi na następujących uniwersytetach: California State University, Monterey Bay (CSUMB), The University of Rhode Island, University of Rochester. Aby dowiedzieć się więcej o tym programie skontaktuj się z nami.


Festiwal Edukacji Międzynarodowej

Wracamy z kolejną edycją! Elab Education Festival 2019 już 5 października!

Na jeden dzień przekształcamy gmach Dom Towarowy Bracia Jabłońscy w prawdziwą świątynię globalnych możliwości! Tym razem patrzymy na to jakie ścieżki edukacji dadzą wam sukces w biznesie, nowych technologiach i na rynkach przyszłości.
#notforbot - czyli jakie kierunki studiów i zawody wybrać, aby być zawodowo odpornym na robotyzację i automatyzację.Spotkasz tu przedstawicieli kilkudziesięciu zagranicznych szkół i uczelni, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z kierunkami i warunkami podjęcia nauki w UK, USA, Holandii i Danii a także wielu innych państwach. Poza tym, będziesz miał okazję spotkać się z absolwentami zagranicznych uczelni i wypytać o wszystko, co Cię interesuje.
Będziemy też my, gotowi rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości nie tylko Twoje, ale też Twoich rodziców. Przyjdźcie razem! W specjalnie dla nich przygotowanej strefie będą mogli spokojnie usiąść i dowiedzieć się wszystkiego na temat bezpieczeństwa wyjazdów zagranicznych i finansowania nauki.

Dlaczego ELAB?

Na początku współpracy otrzymasz kontakt do indywidualnego Konsultanta w Polsce, który ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do przygotowania aplikacji najwyższej jakości oraz dopilnowania jej w najdrobniejszych szczegółach.

Dodatkowo będziesz miał kontakt z naszymi Mentorami, którzy jako studenci Twojego wymarzonego kierunku są w najlepszej pozycji, aby doradzić, w jaki sposób przygotować się do egzaminów, jak zbudować swój profil oraz jakie braki nadrobić.

Nasz zespół posiada ogromne doświadczenie w doradztwie edukacyjnym związanym ze studiowaniem za granicą. Jesteśmy akredytowanym centrum UCAS oraz znajdujemy się na Global List agentów edukacyjnych British Council. Pomogliśmy już tysiącu uczniów i studentów w dostaniu się na wymarzone studia. Wiemy, jak wiele pytań i wątpliwości może nasunąć się w trakcie długiego procesu rekrutacyjnego.

Zobacz wideo