Więcej o edukacji w UK

Dlaczego Wielka Brytania?


Nie patrząc na rankingi, w których oczywiście uczelnie angielskie znajdują się w ścisłej czołówce, należy zauważyć jak skutecznie uczelnie Brytyjskie współpracują z firmami. Dzięki temu, średnio aż 95% studentów znajduję pracę w 6 miesięcy po ukończeniu studiów, lecz już w ich trakcie uniwersytet będzie dbał o twoje dobre przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych oraz upewni się, że znajdziesz możliwości wakacyjnych praktyk czy staży.

Ciekawe są również kierunki umożliwiające wyjazd na roczną wymianę do takich krajów jak m.in. Australia, USA, Kanada czy też do Singapuru lub roczne praktyki. Pomaga to w budowaniu twojego CV, które po skończeniu studiów jest ciekawe i niepowtarzalne.

Jednak co najważniejsze, studia w Wielkiej Brytanii to niesamowite przeżycie, a znajomości, które tam nawiążesz zostaną z tobą na całe życie.

Jak wygląda proces aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii?


Studia Licencjackie

Aplikacja na większość uczelni trwa od września do 15 stycznia. Wyjątkiem są University of Oxford, University of Cambridge oraz wszystkie kierunki medyczne i weterynaryjne na pozostałych uczelniach gdzie aplikacje można wysyłać do 15 października. Od 15 stycznia do 30 czerwca trwa nabór dodatkowy na uczelnie (w przypadku, gdy są jeszcze miejsca). Takich aplikacji nie przyjmują najlepsze uczelnie (Oxbridge, LSE itp.). Do 30 sierpnia trwa rezerwacja rezerwowa- UCAS clearing.

 


Co jeszcze powinieneś wiedzieć?


 

Dla osób, które nie mogą zdecydować się na kierunek lub nie wiedzą, jakie opcje są dostępne na zagranicznych uczelniach, przygotowaliśmy dla nich specjalny program – GetReady2Study. Każdy może studiować w UK o ile opanował język angielski na poziomie minimum B2. Przeniesienie się po roku studiów na brytyjską uczelnie jest możliwe o ile aplikujesz na ten sam kierunek.

Koszt studiów w UK zależy od typu i miejsca studiów: 

 STUDIA LICENCJACKIE

Studia w Anglii - koszty to 9250 GBP za rok nauki. Studia w Walii kosztują również 9250 GBP, jednak rząd walijski, dla wszystkich studentów z Unii Europejskiej oferuje bezzwrotny grant o wysokości 5190 GBP. Na resztę kwoty jak najbardziej przysługuje pożyczka studencka. Studia w Szkocji są bezpłatne

 

Jak Elab pomoże Ci w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii?


Oferujemy bezpłatne indywidualne konsultacje w sprawie wyboru kierunku i uczelni oraz pomagamy w poprawnym wypełnieniu aplikacji, zaaplikowaniu o pożyczkę i akomodację. Indywidualny konsultant sprawdzi poprawność merytoryczną i językową dokumentów oraz dopilnuje ich wysłania na czas. Aby pomóc w decyzji, organizujemy także cykliczne spotkania z uczelniami.

Nasze kompleksowe Programy Akademickie zostały dopasowane do indywidualnych potrzeb osób aplikujących, aby zmaksymalizować szanse na dostanie się na najlepsze uczelnie brytyjskie. Nasze sukcesy mówią same za siebie – 100% osób otrzymuję ofertę od przynajmniej jednej uczelni wyboru.

Festiwal Edukacji Międzynarodowej

Wracamy z kolejną edycją! Elab Education Festival 2017 już 23 września!

Na jeden dzień przekształcamy gmach Dom Towarowy Bracia Jabłońscy w prawdziwą świątynię globalnych możliwości! Tym razem patrzymy na to jakie ścieżki edukacji dadzą wam sukces w biznesie, nowych technologiach i na rynkach przyszłości. #notforbot - czyli jakie kierunki studiów i zawody wybrać, aby być zawodowo odpornym na robotyzację i automatyzację.Spotkasz tu przedstawicieli kilkudziesięciu zagranicznych szkół i uczelni, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z kierunkami i warunkami podjęcia nauki w UK, USA, Holandii i Danii a także wielu innych państwach. Poza tym, będziesz miał okazję spotkać się z absolwentami zagranicznych uczelni i wypytać o wszystko, co Cię interesuje.Będziemy też my, gotowi rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości nie tylko Twoje, ale też Twoich rodziców. Przyjdźcie razem! W specjalnie dla nich przygotowanej strefie będą mogli spokojnie usiąść i dowiedzieć się wszystkiego na temat bezpieczeństwa wyjazdów zagranicznych i finansowania nauki.

Dlaczego ELAB?

Na początku współpracy otrzymasz kontakt do indywidualnego Konsultanta w Polsce, który ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do przygotowania aplikacji najwyższej jakości oraz dopilnowania jej w najdrobniejszych szczegółach.

Dodatkowo będziesz miał kontakt z naszymi Mentorami, którzy jako studenci Twojego wymarzonego kierunku są w najlepszej pozycji, aby doradzić, w jaki sposób przygotować się do egzaminów, jak zbudować swój profil oraz jakie braki nadrobić.

Nasz zespół posiada ogromne doświadczenie w doradztwie edukacyjnym związanym ze studiowaniem za granicą. Jesteśmy akredytowanym centrum UCAS oraz znajdujemy się na Global List agentów edukacyjnych British Council. Pomogliśmy już tysiącu uczniów i studentów w dostaniu się na wymarzone studia. Wiemy, jak wiele pytań i wątpliwości może nasunąć się w trakcie długiego procesu rekrutacyjnego.

Zobacz wideo