Studia w Holandii

Jak wygląda system edukacyjny w Holandii?


System edukacji wyższej w Holandii nastawiony jest na międzynarodowych studentów. Holenderskie uczelnie oferują ponad 2100 programów nauczanych w całości w języku angielskim!

Nie patrząc na rankingi, w których oczywiście uczelnie angielskie znajdują się w ścisłej czołówce, należy zauważyć jak skutecznie uczelnie Brytyjskie współpracują z firmami. Dzięki temu, średnio aż 95% studentów znajduję pracę w 6 miesięcy po ukończeniu studiów, lecz już w ich trakcie uniwersytet będzie dbał o twoje dobre przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych oraz upewni się, że znajdziesz możliwości wakacyjnych praktyk czy staży.

Ciekawe są również kierunki umożliwiające wyjazd na roczną wymianę do takich krajów jak m.in. Australia, USA, Kanada czy też do Singapuru lub roczne praktyki. Pomaga to w budowaniu twojego CV, które po skończeniu studiów jest ciekawe i niepowtarzalne.

Jednak co najważniejsze, studia w Wielkiej Brytanii to niesamowite przeżycie, a znajomości, które tam nawiążesz zostaną z tobą na całe życie.

Jak wygląda aplikacja na studia?


 

Nie istnieje jeden deadline aplikacji na holenderskie uczelnie - różne szkoły zamykają aplikację w różnym czasie. Większość szkół przyjmuje aplikacje za pośrednictwem portalu StudieLink.

Niektóre, wybrane kierunki zamykają aplikację już 15 stycznia, jednak nie tyczy się to większości.

Uczelnie zamykają rekrutację od marca do sierpnia - skontaktuj się z nami jak najszybciej aby rozpocząć aplikację.

To, jakie dokumenty będą potrzebne do aplikacji również różni się w zależności od szkoły.

Research Universities będą oceniać Twoje oceny, wyniki (lub przewidywane wyniki) matur, Twoją motywację i osiągnięcia.

Universities od Applied Sciences są nieco łagodniejsze dla aplikantów, dla nich ważniejsza jest motywacja niż szóstki na świadectwie.

 


Ile trwają studia w Holandii?


Studia licencjackie na 'Research Universities' typowo trwają 3 lata, studia magisterskie trwają od roku do dwóch lat.

Studia licencjackie na 'Universities of Applied Sciences' typowo trwają 4 lata, a magisterskie od roku do dwóch lat

 

Ile kosztują studia w Holandii?


Na większości uczelni rok studiów kosztuje około 2000 euro. 

Holenderskie uczelnie oferują pożyczki na pokrycie kosztów czesnego.

Festiwal Edukacji Międzynarodowej

Wracamy z kolejną edycją! Elab Education Festival 2017 już 23 września!

Na jeden dzień przekształcamy gmach Dom Towarowy Bracia Jabłońscy w prawdziwą świątynię globalnych możliwości! Tym razem patrzymy na to jakie ścieżki edukacji dadzą wam sukces w biznesie, nowych technologiach i na rynkach przyszłości. #notforbot - czyli jakie kierunki studiów i zawody wybrać, aby być zawodowo odpornym na robotyzację i automatyzację.Spotkasz tu przedstawicieli kilkudziesięciu zagranicznych szkół i uczelni, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z kierunkami i warunkami podjęcia nauki w UK, USA, Holandii i Danii a także wielu innych państwach. Poza tym, będziesz miał okazję spotkać się z absolwentami zagranicznych uczelni i wypytać o wszystko, co Cię interesuje.Będziemy też my, gotowi rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości nie tylko Twoje, ale też Twoich rodziców. Przyjdźcie razem! W specjalnie dla nich przygotowanej strefie będą mogli spokojnie usiąść i dowiedzieć się wszystkiego na temat bezpieczeństwa wyjazdów zagranicznych i finansowania nauki.

Dlaczego ELAB?

Na początku współpracy otrzymasz kontakt do indywidualnego Konsultanta w Polsce, który ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do przygotowania aplikacji najwyższej jakości oraz dopilnowania jej w najdrobniejszych szczegółach.

Dodatkowo będziesz miał kontakt z naszymi Mentorami, którzy jako studenci Twojego wymarzonego kierunku są w najlepszej pozycji, aby doradzić, w jaki sposób przygotować się do egzaminów, jak zbudować swój profil oraz jakie braki nadrobić.

Nasz zespół posiada ogromne doświadczenie w doradztwie edukacyjnym związanym ze studiowaniem za granicą. Jesteśmy akredytowanym centrum UCAS oraz znajdujemy się na Global List agentów edukacyjnych British Council. Pomogliśmy już tysiącu uczniów i studentów w dostaniu się na wymarzone studia. Wiemy, jak wiele pytań i wątpliwości może nasunąć się w trakcie długiego procesu rekrutacyjnego.

Zobacz wideo