Studia Medyczne

Kiedy mija termin aplikacji na uczelnie medyczne w Wielkiej Brytanii?


Termin aplikacji na uczelnie medyczne w Wielkiej Brytanii mija 15 października klasy maturalnej.

To bardzo wcześnie, dlatego upewnij się, że odpowiednio wcześnie zabierzesz się za przygotowania do tej aplikacji.

W praktyce, pracę z aplikantami planującymi aplikację na studia medyczne za granicą zaczynamy już na początku drugiej klasy liceum. Daje nam to dużo czasu, aby odpowiednio przygotować się do tej aplikacji, uzupełnić braki w doświadczeniu i wiedzy oraz z pewnością zdać egzaminy wstępne.

Czy aby aplikować na studia medyczne w UK, wystarczy polska matura?


 Z niewielkimi wyjątkami, większość brytyjskich szkół medycznych akceptuje Polską Maturę.

Studenci muszą planować zdawanie przynajmniej 3 matur rozszerzonych z naciskiem na przedmioty odpowiednie do kierunku: Biologię i Chemię. 

Brytyjskie uczelnie medyczne będą wymagały, abyś zdał swoje matury świetnie - przynajmniej na 75% lub więcej. 

Oprócz tego, uczelnie będą wymagały zdania egzaminów wstępnych na uczelnie medyczne - UKCAT lub BMAT


Jakie egzaminy wstępne są wymagane przez brytyjskie uczelnie medyczne?


Uczelnie medyczne w Wielkiej Brytanii akceptują dwa typy egzaminów wstępnych: UKCAT (akceptowany przez większość szkół medycznych) lub BMAT (wymagany przez te najlepsze uczelnie w tym Oxford i Cambridge).

Obdywa egzaminy można zdać w Polsce, w Warszawie, jednak należy się do nich odpowiednio przygotować. 

Elab oferuje indywidualne korepetycje w zakresie przygotowania do tych egzaminów oraz weekendowe warsztaty w Warszawie, które kompleksowo przygotują Cię do egzaminów i aplikacji.

Co jeszcze jest ważne w aplikacji na medycynę?


Oprócz klasycznej aplikacji - Personal Statementu i Referencji oraz dobrych wyników na egzaminach wstępnych, brytyjskie uczelnie medyczne wymagają od swoich aplikantów doświadczenia w pracy z pacjentem (np. w hospicjum) oraz doświadczenia w środowisku lekarskim.

Uczelnie chcą upewnić się, że aplikanci doskonale wiedzą na czym polega praca lekarza i są bardzo świadomi, że jest to ścieżka, którą chcą podążać w życiu.


Festiwal Edukacji Międzynarodowej

Wracamy z kolejną edycją! Elab Education Festival 2017 już 23 września!

Na jeden dzień przekształcamy gmach Dom Towarowy Bracia Jabłońscy w prawdziwą świątynię globalnych możliwości! Tym razem patrzymy na to jakie ścieżki edukacji dadzą wam sukces w biznesie, nowych technologiach i na rynkach przyszłości.
#notforbot - czyli jakie kierunki studiów i zawody wybrać, aby być zawodowo odpornym na robotyzację i automatyzację.Spotkasz tu przedstawicieli kilkudziesięciu zagranicznych szkół i uczelni, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z kierunkami i warunkami podjęcia nauki w UK, USA, Holandii i Danii a także wielu innych państwach. Poza tym, będziesz miał okazję spotkać się z absolwentami zagranicznych uczelni i wypytać o wszystko, co Cię interesuje.
Będziemy też my, gotowi rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości nie tylko Twoje, ale też Twoich rodziców. Przyjdźcie razem! W specjalnie dla nich przygotowanej strefie będą mogli spokojnie usiąść i dowiedzieć się wszystkiego na temat bezpieczeństwa wyjazdów zagranicznych i finansowania nauki.

Dlaczego ELAB?

Na początku współpracy otrzymasz kontakt do indywidualnego Konsultanta w Polsce, który ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do przygotowania aplikacji najwyższej jakości oraz dopilnowania jej w najdrobniejszych szczegółach.

Dodatkowo będziesz miał kontakt z naszymi Mentorami, którzy jako studenci Twojego wymarzonego kierunku są w najlepszej pozycji, aby doradzić, w jaki sposób przygotować się do egzaminów, jak zbudować swój profil oraz jakie braki nadrobić.

Nasz zespół posiada ogromne doświadczenie w doradztwie edukacyjnym związanym ze studiowaniem za granicą. Jesteśmy akredytowanym centrum UCAS oraz znajdujemy się na Global List agentów edukacyjnych British Council. Pomogliśmy już tysiącu uczniów i studentów w dostaniu się na wymarzone studia. Wiemy, jak wiele pytań i wątpliwości może nasunąć się w trakcie długiego procesu rekrutacyjnego.

Zobacz wideo