Egzamin IELTS

Co to egzamin IELTS?


Egzamin International English Language Testing System (IELTS) to najpopularniejszy na świecie test, który weryfikuje znajomość języka angielskiego u osób chcących studiować lub pracować w miejscach, gdzie język angielski jest głównym językiem komunikacji. Zadaniem egzaminu jest określenie, w jakim stopniu kandydat opanował umiejętność posługiwania się językiem angielskim w zakresie czterech lingwistycznych sprawności: słuchania, mówienia, pisania i rozumienia tekstów pisanych. Egzamin nie zawiera części gramatycznej, czym różni si ę od innych testów.

Jak wygląda egzamin?


 Jak wygląda? Egzamin IE LTS składają się z 4 części:
  • Listening
  • Reading
  • Writing
  • Speaking

Każdy z testów oceniany jest w skali 1 - 9.

Dzięki średniej punktów można określić poziom, który reprezentujemy.


Gdzie można zdawać egzamin?


Zdawanie egzaminu IELTS jest organizowane przez British Council dwa razy w miesiącu w Warszawie i Krakowie oraz kilka razy w roku w ośmiu centrach egzaminacyjnych British Council na terenie Polski, tj. Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

Dlaczego warto zdawać IELTS?


Egzamin International English Language Testing System (IELTS) to najpopularniejszy na świecie test, który weryfikuje znajomość języka angielskiego u osób chcących studiować lub pracować w miejscach, gdzie język angielski jest głównym językiem komunikacji.
Na podstawie wyników z egzaminu IELTS prowadzona jest rekrutacja na studia zagraniczne. 

Festiwal Edukacji Międzynarodowej

Wracamy z kolejną edycją! Elab Education Festival 2017 już 23 września!

Na jeden dzień przekształcamy gmach Dom Towarowy Bracia Jabłońscy w prawdziwą świątynię globalnych możliwości! Tym razem patrzymy na to jakie ścieżki edukacji dadzą wam sukces w biznesie, nowych technologiach i na rynkach przyszłości.
#notforbot - czyli jakie kierunki studiów i zawody wybrać, aby być zawodowo odpornym na robotyzację i automatyzację.Spotkasz tu przedstawicieli kilkudziesięciu zagranicznych szkół i uczelni, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z kierunkami i warunkami podjęcia nauki w UK, USA, Holandii i Danii a także wielu innych państwach. Poza tym, będziesz miał okazję spotkać się z absolwentami zagranicznych uczelni i wypytać o wszystko, co Cię interesuje.
Będziemy też my, gotowi rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości nie tylko Twoje, ale też Twoich rodziców. Przyjdźcie razem! W specjalnie dla nich przygotowanej strefie będą mogli spokojnie usiąść i dowiedzieć się wszystkiego na temat bezpieczeństwa wyjazdów zagranicznych i finansowania nauki.

Dlaczego ELAB?

Na początku współpracy otrzymasz kontakt do indywidualnego Konsultanta w Polsce, który ma wiedzę i doświadczenie niezbędne do przygotowania aplikacji najwyższej jakości oraz dopilnowania jej w najdrobniejszych szczegółach.

Dodatkowo będziesz miał kontakt z naszymi Mentorami, którzy jako studenci Twojego wymarzonego kierunku są w najlepszej pozycji, aby doradzić, w jaki sposób przygotować się do egzaminów, jak zbudować swój profil oraz jakie braki nadrobić.

Nasz zespół posiada ogromne doświadczenie w doradztwie edukacyjnym związanym ze studiowaniem za granicą. Jesteśmy akredytowanym centrum UCAS oraz znajdujemy się na Global List agentów edukacyjnych British Council. Pomogliśmy już tysiącu uczniów i studentów w dostaniu się na wymarzone studia. Wiemy, jak wiele pytań i wątpliwości może nasunąć się w trakcie długiego procesu rekrutacyjnego.

Zobacz wideo