Hanze University of Applied Sciences, Groningen

Hanze University of Applied Sciences, Groningen w liczbach

Hanze University of Applied Sciences

Hanze University of Applied Sciences mieści się w Groningen i jest największym uniwersytetem w północnej Holandii. Uczy się tu ponad 25 000 studentów z całego świata, ponieważ szkoła bardzo stawia na międzynarodowy rozwój swoich studentów. Większość campusów szkoły mieści się w ekscytującym Groningen, jednak szkoła posiada również placówki w Assen, Leuwarden i Amsterdamie.

Uczelnia stawia na rozwój indywidualnych i naturalnych talentów studentów. Wykładowcy skupiają swoją uwagę na każdym studencie, co umożliwia nauka w małych grupach. Program akademicki łączy w sobie zdobycie wiedzy teoretycznej oraz cennego doświadczenia w rozwiązywaniu realnych problemów. Ma to zaowocować w przyszłości sukcesem na przyszłym rynku pracy. Studenci Hanze University of Applied Sciences są świetnie przygotowani po ukończeniu studiów do podjęcia pracy w swoim zawodzie.

Jeśli myślisz o aplikacji na studia w Holandii i zastanawiasz się jak wygląda cały proces – koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Można ubiegać się o finansowanie od rządu Holandii pod warunkiem, że student nie ma ukończonych 30. lat i mieszka w Holandii co najmniej 5 lat lub pracuje minimum 56 godzin miesięcznie. Finansowanie można otrzymać w formie pożyczki, student travel product lub dodatkowego grantu. Dwóch ostatnich nie trzeba spłacać pod warunkiem, że studia zostaną ukończone w ciągu 10 lat. Pożyczkę można otrzymać na okres 7 lat, dodatkowe finansowania na 4 lub 5 lat.

Są dostępne domy dla studentów zagranicznych, ale mieszkać w nich można tylko przez rok. Potem należy znaleźć własne zakwaterowanie, uczelnia oferuje pomoc poprzez współpracujące agencje mieszkaniowe np. SSH.

Zdana matura i ukończone liceum/liceum zawodowe/technikum. Język angielski: IELTS: 6,0 - nie mniej niż 5,5 z komponentu lub CAE: zdane na C