Fontys University of Applied Sciences

Fontys University of Applied Sciences w liczbach

Fontys University of Applied Sciences

Fontys University of Applied Sciences posiada kampusy w kilku miastach: Tilburg, Eindhoven, Venlo i Sittard. To jeden z największych uniwersytetów w Holandii. To Uniwersytet Nauk Stosowanych, skupiony na rozwijaniu praktycznych umiejętności. Na Uniwersytetach Nauk Stosowanych, studenci nie skupiają się tylko na teorii, ale na zajęciach grupowych, czy praktykach i stażach. Kierunki oferowane na takich uniwersytetach są często bardzo nowoczesne i wyspecjalizowane.
Studia licencjackie trwają 4 lata, niektóre uczelnie posiadają 3-letnie programy, jednak są one dużo bardziej intensywne niż tradycyjne.

Uczelnia skupia się na praktycznym podejściu do nauczania oraz rozwoju twórczego myślenia wśród swoich studentów. Zajęcia odbywają się w małych grupach, przez co wykładowcy mogą poświęcić więcej uwagi każdemu ze studentów. Jak wiele innych uniwersytetów w Holandii stawia na przygotowanie swoich podopiecznych do wejścia na rynek pracy. Bardzo dużo uwagi poświęca się na rozwiązywanie realnych problemów z międzynarodowych firm czy organizacji.

Jeśli myślisz o studiach w Holandii i zastanawiasz się jak wygląda cały proces aplikacji – koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Stypendia nie są przewidziane dla studentów z UE.

Brak akademików, ale studenci mogą skorztystać z pomocy uczelni za pośrednictwem współpracującej agencji mieszkaniowej https://housinganywhere.com/.