Często zadawane pytania

1Jak Elab pomoże Ci w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii?

Pomoc w aplikacji Elab została stworzona z myślą o wszystkich aplikujących na studia do Wielkiej Brytanii.

Nasza bezpłatna pomoc w aplikacji to program stworzony z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia w sprawnym przejściu przez proces aplikacyjny na uniwersytety w Wielkiej Brytanii. W ramach tego programu, Twój indywidualny konsultant pomoże Ci wybrać odpowiednią szkołę i kierunek oraz dostarczy wszelkie instrukcje jak poprawnie wypełnić aplikację, zaaplikować o pożyczkę studencką czy zaaplikować o zakwaterowanie.

Twój indywidualny konsultant upewni się, że Twoje dokumenty są napisane poprawnie merytorycznie i językowo oraz że sama aplikacja wyjdzie o czasie i zakończy się sukcesem. Jesteśmy z Tobą do samego końca aplikacji - pomożemy Ci też przygotować się do wyjazdu na studia w Londynie lub innym brytyjskim mieście. 

Dodatkowo, Elab cyklicznie organizuje spotkania z uczelniami, na które aplikują studenci - chcemy upewnić się, że decyzje które podejmujesz są świadome i przemyślane.

Kompleksowe Programy Akademickie zostały skrojone na miarę osób, które aplikują do najlepszych szkół w Wielkiej Brytanii lub chcących studiować medycynę, i chcą upewnić się, że zrobiły wszystko, aby zmaksymalizować szanse aplikacji na takie uczelnie jak University of Oxford, Cambridge, LSE, UCL, King's College London, University of the Arts London, University of Bristol, University of Edinburgh i wiele, wiele innych.

Programy te, oprócz kompleksową pracą nad dokumentaim aplikacyjnymi, charakteryzują się pogłębioną diagnostyką potencjały, ścisłą współpracą z mentorami - studentami i absolwentami najlepszych uczelni na świecie, pogłębionym programem przygotowań do egzaminów wstępnych na te uczelnie oraz przygotowanie do interview.

Mamy ogromne doświadczenie w każdym typie aplikacji - również w tych najtrudniejszych. Sukcesy naszych aplikantów mówią same za siebie - 100% otrzymuje ofertę od przynajmniej jednej uczelni wyboru.

 

 

2Dlaczego Wielka Brytania?

Wielka Brytania to kraj, który może pochwalić się jednym z najlepszych systemów edukacji wyższej na świecie.

Nie bez powodu brytyjskie uczelnie od setek lat są w samych czołówkach światowych rankingów uczelnianych. Jednak rankingi to nie wszystko.

Brytyjskie uczelnie skutecznie współpracują z firmami - dzięki temu, oferta kierunków na brytyjskich uczelniach jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna na całym świecie. Od Druku 3D przez Ekonomię z Filozofią - na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii znajdziesz kierunek, który odpowiada wszystkim, nawet najbardziej wymagającym, gustom.

Dzięki współpracy z biznesem, absolwenci brytyjskich uczelni bez problemu znajdują pracę. Średnio aż 95% absolwentów znajduje pracę w 6 miesięcy po skończeniu studiów - już w trakcie studiów uczelnia będzie dbała o to, żebyś był dobrze przygotowany do rozmów kwalifikacyjnych oraz upewni się, że znajdziesz możliwości wakacyjnych praktyk czy staży.

Ciekawe w Wielkiej Brytanii są również kierunki, które umożliwiają Ci wyjazd na roczną wymianę na zagraniczny uniwersytet (nasi studenci wyjeżdżają do Australii, USA, Kanady czy Singapuru!) lub roczne praktyki w branży. Dzięki temu, Twoje CV po skończeniu studiów jest ciekawe i niepowtarzalne.

Jednak co najważniejsze, studia w Wielkiej Brytanii to niesamowite przeżycie i przygoda, która zostanie z Tobą na długo. Brytyjskie uczelnie uwielbiają międzynarodowych studentów i bardzo o nich dbają. Znajomości, które nawiążesz w trakcie nauki zostaną z Tobą na całe życie. 

Daj sobie szansę na międzynarodową edukację!

3Ile trwają studia w Wielkiej Brytanii?

Studia licencjackie w Wielkiej Brytanii trwają zwykle 3 lata. Jedna mogą trwać 4, jeśli wybierzesz kierunek studiów, który zawiera w sobie jeden rok praktyk zawodowych lub wymianę na zagranicznej uczelni.

4 lata trwają również jednolite studia magisterskie, spotykane zwykle w kierunkach technicznych

Studia magisterskie w Wielkiej Brytanii trwają rok

4Ile kosztują studia w Wielkiej Brytanii?

STUDIA LICENCJACKIE

Studia w Anglii - koszty to 9250 GBP za rok nauki. Nie trzeba jednak mieć takiej gotówki - dla wszystkich studentów z Unii Europejskiej dostępne są pożyczki studenckie na pokrycie kosztów czesnego.

O zasadach spłaty tej pożyczki przeczytasz w naszej bazie wiedzy.

Studia w Walii kosztują również 9250 GBP i przysługuje na nie pożyczka.

Studia w Szkocji są bezpłatne. 

STUDIA MAGISTERSKIE

Studia magisterskie trwają w Wielkiej Brytanii rok. Cena programu zależy od tego, jaki kierunek wybrałeś. W praktyce wahają się one między 5 a 15 tysięcy GBP za cały program.

Na te studia również przysługuje Ci pożyczka od rządu w wysokości do 10 000 GBP.

5Jak wygląda proces aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii?

STUDIA LICENCJACKIE

Możliwość aplikacji na studia licencjackie masz już od września klasy maturalnej. To wtedy otwiera się aplikacja w systemie UCAS - za jego pośrednictwem możesz wysłać aplikację do maksymalnie 5-ciu szkół w Wielkiej Brytanii.

Jest kilka ważnych terminów, o których musisz pamiętać

15 Października - to termin aplikacji na wszystkie kierunki na University of Oxford i University of Cambridge oraz na kierunki medyczne i weterynaryjne na wszystkich innych uczelniach.

15 Stycznia - to termin równego traktowania dla całej reszty brytyjskich uczelni. Oznacza to, że jeśli wyślesz aplikację do tej daty, szkoły mają obowiązek rozpatrzyć taką aplikację

30 Czerwca - Po 15 stycznia, szkoły, które nie zapełniły jeszcze miejsc prowadzą rekrutację, która kończy się 30 czerwca. W praktyce sporo szkół faktycznie będzie miało jeszcze wolne miejsca w tym terminie. Takich późnych aplikacji nie przyjmują te najlepsze uczelnie w Wielkiej Brytanii (Oxbridge, LSE etc.)

30 Sierpnia - w okresie wakacyjnym trwa rekrutacja rezerwowa - tak zwany UCAS Clearing. Szkoły wiedzą już ile ostatecznie zostaje im wolnych miejsc na wybranych kierunkach - można na nie jeszcze aplikować

STUDIA MAGISTERSKIE

Większość brytyjskich uczelni prowadzi tak zwane 'Rolling Admissions' jeśli chodzi o rekrutację osób, które wybierają się na studia magisterskie. Rekrutacja, wobec tego, trwa cały rok poprzedzający rozpoczęcie studiów.

Wyjątkiem mogą być te najlepsze brytyjskie uczelnie jak University of Oxford czy University of Cambridge, które zamkną rekrutację wcześniej.

6Kto może studiować w Wielkiej Brytanii?

Wszyscy, którzy znają język angielski na poziomie B2

STUDIA LICENCJACKIE

W aplikacji na studia licencjackie najważniejsze będą Twoje matury: ilość tych zdawanych na rozszerzniu oraz to, jak spodziewasz się je zdać.

Bez względu na to, ile matur piszesz na rozszerzeniu oraz ile procent spodziewasz się uzyskać - znajdziemy dla Ciebie odpowiednią szkołę i kierunek.

Najlepsze uczelnie - Oxford, Cambridge i uczelnie medyczne - będą wymagały od Ciebie zdania dodatkowych egzaminów wstępnych oraz przejścia przez rozmowę kwalifikacyjną

STUDIA MAGISTERSKIE

W aplikacji na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii, w procesie rekrutacji najważniejsza będzie Twoja końcowa lub przewidywana ocena na dyplomie

 

7Kiedy najlepiej wysłać aplikację?
Jak najwcześniej.Im wcześniej wyślesz aplikację tym wcześniej będziesz wiedział, czy szkoła rozważa Cię na miejsce czy nie.
8Czy mogę się przenieść z polskiej uczelni na brytyjską?
Tak, jednak będzie to zależało od kierunku.Jeśli program Twoich studiów pokrywa się z programem kierunku w Wielkiej Brytanii, bardzo możliwe, że będziesz mógł przenieść się na drugi rok i skończyć studia w Wielkiej Brytanii. Skontaktuj się z nami, a znajdziemy dla Ciebie najlepsze opcje.
9Czym jest Top-Up i kto może na niego aplikować?
Top-Up to roczne programy, które są odpowiednikiem trzeciego roku studiów.Po skończeniu dwóch lat studiów w Polsce możesz aplikować na kierunek Top-Up i skończyć studia z dyplomem licencjata brytyjskiej uczelni. Elab, oczywiście, również pomoże Ci w aplikacji na kierunki Top-Up.
10Jeszcze nie wybrałem kierunku - jak możecie mi pomóc?

Dla osób, które nie mogą się zdecydować na kierunek lub nie wiedzą, jakie opcje są dostępne na zagranicznych uczelniach, przygotowaliśmy specjalny program - Get Ready2Study. 

Dzięki współpracy z psychologami i doradcami zawodowymi przygotowaliśmy program, który pomoże Ci odkryć Twoje mocne strony oraz da Ci obraz tego, jakie kierunku najbardziej do nich pasują. 

Wspólnie, na pewno uda nam się naszkicować Twoją ścieżkę edukacji.

Aplikuj

Zaaplikuj teraz i dostań się
na wymarzony kierunek!Znajdź kierunek dla siebie

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki kierunków i wybierz swoje wymarzone studia.

Do końca terminu aplikacji na 2018/2019 pozostało:

00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund


Wybierz kierunek już dziś! Wyszukaj go w formularzu obok

Baza wiedzy

Opinie o nas

 • Bardzo profesjonalne doradztwo. Dostałem się na magisterkę w UK z pomocą konsultantki Agaty. Polecam.

  Cezary Avatar Cezary
  3/30/2018

  Bardzo polecam Elab, profesjonalna i skuteczna pomoc w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii. Świetne materiały instruktażowe: o aplikacji krok po kroku, jak przygotować bardzo dobrze personal statement i referencje i wiele więcej. Szybki kontakt nawet o każdą drobnostkę. Po prostu spełniają marzenia!

  Adam Avatar Adam
  10/27/2017

  Jak najbardziej polecam współpracę z Elab! Rok temu nawet nie śniłoby mi się, że będę w tym miejscu w którym jestem obecnie. Znajdując stronę przypadkowo "bo może kiedyś zdobędę się na odwagę", wypełniłam formularz, a po godzinie dostałam telefon od konsultanta Michała, dzięki któremu "kiedyś" zamieniło się na "teraz"! I... Czytaj dalej

  Katarzyna Avatar Katarzyna
  10/20/2017
 • Bardzo profesjonalna pomoc. Bez Elabu nie udałoby mi się dostać na uczelnię. Odpowiadają na wszystkie pytania, przesyłają potrzebne dokumenty z instrukcjami jak je wypełnić, kontaktują się z uczelniami... pomagają we wszystkim w czym czujesz się zielony. Mają doświadczenie i wiedzę. Bardzo dziękuje i polecam każdemu. Jeśli chcesz iść na uczelnię... Czytaj dalej

  Ola Avatar Ola
  9/05/2017

  Na wstępie - profesjonalna pomoc w rekrutacji oraz doborze kierunków (wg Waszych zainteresowań!), a także doskonały kontakt z całym gronem ELAB od początku do "końca". Macie pytania? Nie martwcie się. Zyskujecie na nie wszystkie odpowiedzi oraz multum dodatkowych informacji, nie tylko odnośnie przebiegu rekrutacji, procesu aplikacji, wymagań uczelni, czy studiowania,... Czytaj dalej

  Lila Avatar Lila
  7/25/2017

  Najważniejsze co muszę powiedzieć to, że bardzo dziękuję całemu Elabowi za pomoc w każdym kroku rekrutacji. Zaczynajac od wyboru uczelni, poprzez personal statement i referencje, kończąc na wysłaniu aplikacji. Bez Elabu pewnie nie zdecydowałabym się na studia za granicą, a myślałam o tym od gimnazjum. Bardzo się cieszę, że mogłam... Czytaj dalej

  Anita Avatar Anita
  1/11/2017
 • Komu z nas chociaż przez chwilę nie przemknęła myśl o studiowaniu za granicą? Konsultanci z fundacji Elab pomagają przekuć nasze marzenia w czyny, dzięki nim proces rekrutacji, który dla nas wydaje się żmudny i trudny do zrealizowania okazuje się dość przyjemny. Szczególne podziękowania kieruję do Ani Bujarskiej, która przypadkiem zachęciła... Czytaj dalej

  Joanna Avatar Joanna
  12/17/2016

  Zawsze chciałam studiować za granicą ale jakoś nie miałam motywacji żeby móc te plany zrealizować, i tak mi właśnie minął licencjat. Ale potem natknęłam się na reklamę Elab i mimo, że wydawała mi się trochę podchwytliwa - była aż za piękna, bo czy to faktycznie może być takie proste jak... Czytaj dalej

  Agata Avatar Agata
  11/21/2016

  Elab mogę z czystym sumieniem polecić każdej osobie aplikującej na studia zagraniczne. Sam proces do najłatwiejszych nie należy i początkowo może odstraszać, ale z pomocą profesjonalnych konsultantek wszystko idzie dużo płynniej. Chciałabym serdecznie podziękować Agnieszce Łuczak i Oldze Siczek, a także całemu teamowi za zorganizowanie spotkań, na których przyszli, zagraniczni... Czytaj dalej

  Anna Avatar Anna
  8/18/2016
 • Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że ciężko jest napisać recenzje, która w pełni oddałaby to jak wspaniałą fundacją jest Elab. O studiowaniu za granicą marzyłem od dawna, ale nigdy nie traktowałem tego jako coś realnego. Odwiedziłem masę stron internetowych 'zachęcających' do studiowania w UK, obejrzałem wiele filmów na youtubie, przejrzałem... Czytaj dalej

  Michał Avatar Michał
  8/16/2016