Często zadawane pytania

1Jak Elab pomoże Ci w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii?

Pomoc w aplikacji Elab została stworzona z myślą o wszystkich aplikujących na studia do Wielkiej Brytanii.

Nasza bezpłatna pomoc w aplikacji to program stworzony z myślą o osobach, które potrzebują wsparcia w sprawnym przejściu przez proces aplikacyjny na uniwersytety w Wielkiej Brytanii. W ramach tego programu, Twój indywidualny konsultant pomoże Ci wybrać odpowiednią szkołę i kierunek oraz dostarczy wszelkie instrukcje jak poprawnie wypełnić aplikację, zaaplikować o pożyczkę studencką czy zaaplikować o zakwaterowanie.

Twój indywidualny konsultant upewni się, że Twoje dokumenty są napisane poprawnie merytorycznie i językowo oraz że sama aplikacja wyjdzie o czasie i zakończy się sukcesem. Jesteśmy z Tobą do samego końca aplikacji - pomożemy Ci też przygotować się do wyjazdu na studia w Londynie lub innym brytyjskim mieście. 

Dodatkowo, Elab cyklicznie organizuje spotkania z uczelniami, na które aplikują studenci - chcemy upewnić się, że decyzje które podejmujesz są świadome i przemyślane.

Kompleksowe Programy Akademickie zostały skrojone na miarę osób, które aplikują do najlepszych szkół w Wielkiej Brytanii lub chcących studiować medycynę, i chcą upewnić się, że zrobiły wszystko, aby zmaksymalizować szanse aplikacji na takie uczelnie jak University of Oxford, Cambridge, LSE, UCL, King's College London, University of the Arts London, University of Bristol, University of Edinburgh i wiele, wiele innych.

Programy te, oprócz kompleksową pracą nad dokumentaim aplikacyjnymi, charakteryzują się pogłębioną diagnostyką potencjały, ścisłą współpracą z mentorami - studentami i absolwentami najlepszych uczelni na świecie, pogłębionym programem przygotowań do egzaminów wstępnych na te uczelnie oraz przygotowanie do interview.

Mamy ogromne doświadczenie w każdym typie aplikacji - również w tych najtrudniejszych. Sukcesy naszych aplikantów mówią same za siebie - 100% otrzymuje ofertę od przynajmniej jednej uczelni wyboru.

 

 

2Dlaczego Wielka Brytania?

Wielka Brytania to kraj, który może pochwalić się jednym z najlepszych systemów edukacji wyższej na świecie.

Nie bez powodu brytyjskie uczelnie od setek lat są w samych czołówkach światowych rankingów uczelnianych. Jednak rankingi to nie wszystko.

Brytyjskie uczelnie skutecznie współpracują z firmami - dzięki temu, oferta kierunków na brytyjskich uczelniach jest jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna na całym świecie. Od Druku 3D przez Ekonomię z Filozofią - na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii znajdziesz kierunek, który odpowiada wszystkim, nawet najbardziej wymagającym, gustom.

Dzięki współpracy z biznesem, absolwenci brytyjskich uczelni bez problemu znajdują pracę. Średnio aż 95% absolwentów znajduje pracę w 6 miesięcy po skończeniu studiów - już w trakcie studiów uczelnia będzie dbała o to, żebyś był dobrze przygotowany do rozmów kwalifikacyjnych oraz upewni się, że znajdziesz możliwości wakacyjnych praktyk czy staży.

Ciekawe w Wielkiej Brytanii są również kierunki, które umożliwiają Ci wyjazd na roczną wymianę na zagraniczny uniwersytet (nasi studenci wyjeżdżają do Australii, USA, Kanady czy Singapuru!) lub roczne praktyki w branży. Dzięki temu, Twoje CV po skończeniu studiów jest ciekawe i niepowtarzalne.

Jednak co najważniejsze, studia w Wielkiej Brytanii to niesamowite przeżycie i przygoda, która zostanie z Tobą na długo. Brytyjskie uczelnie uwielbiają międzynarodowych studentów i bardzo o nich dbają. Znajomości, które nawiążesz w trakcie nauki zostaną z Tobą na całe życie. 

Daj sobie szansę na międzynarodową edukację!

3Ile trwają studia w Wielkiej Brytanii?

Studia licencjackie w Wielkiej Brytanii trwają zwykle 3 lata. Jedna mogą trwać 4, jeśli wybierzesz kierunek studiów, który zawiera w sobie jeden rok praktyk zawodowych lub wymianę na zagranicznej uczelni.

4 lata trwają również jednolite studia magisterskie, spotykane zwykle w kierunkach technicznych

Studia magisterskie w Wielkiej Brytanii trwają rok

4Ile kosztują studia w Wielkiej Brytanii?

STUDIA LICENCJACKIE

Studia w Anglii - koszty to 9250 GBP za rok nauki. Nie trzeba jednak mieć takiej gotówki - dla wszystkich studentów z Unii Europejskiej dostępne są pożyczki studenckie na pokrycie kosztów czesnego.

O zasadach spłaty tej pożyczki przeczytasz w naszej bazie wiedzy.

Studia w Walii kosztują również 9250 GBP i przysługuje na nie pożyczka.

Studia w Szkocji są bezpłatne. 

STUDIA MAGISTERSKIE

Studia magisterskie trwają w Wielkiej Brytanii rok. Cena programu zależy od tego, jaki kierunek wybrałeś. W praktyce wahają się one między 5 a 15 tysięcy GBP za cały program.

Na te studia również przysługuje Ci pożyczka od rządu w wysokości do 10 000 GBP.

5Jak wygląda proces aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii?

STUDIA LICENCJACKIE

Możliwość aplikacji na studia licencjackie masz już od września klasy maturalnej. To wtedy otwiera się aplikacja w systemie UCAS - za jego pośrednictwem możesz wysłać aplikację do maksymalnie 5-ciu szkół w Wielkiej Brytanii.

Jest kilka ważnych terminów, o których musisz pamiętać

15 Października - to termin aplikacji na wszystkie kierunki na University of Oxford i University of Cambridge oraz na kierunki medyczne i weterynaryjne na wszystkich innych uczelniach.

15 Stycznia - to termin równego traktowania dla całej reszty brytyjskich uczelni. Oznacza to, że jeśli wyślesz aplikację do tej daty, szkoły mają obowiązek rozpatrzyć taką aplikację

30 Czerwca - Po 15 stycznia, szkoły, które nie zapełniły jeszcze miejsc prowadzą rekrutację, która kończy się 30 czerwca. W praktyce sporo szkół faktycznie będzie miało jeszcze wolne miejsca w tym terminie. Takich późnych aplikacji nie przyjmują te najlepsze uczelnie w Wielkiej Brytanii (Oxbridge, LSE etc.)

30 Sierpnia - w okresie wakacyjnym trwa rekrutacja rezerwowa - tak zwany UCAS Clearing. Szkoły wiedzą już ile ostatecznie zostaje im wolnych miejsc na wybranych kierunkach - można na nie jeszcze aplikować

STUDIA MAGISTERSKIE

Większość brytyjskich uczelni prowadzi tak zwane 'Rolling Admissions' jeśli chodzi o rekrutację osób, które wybierają się na studia magisterskie. Rekrutacja, wobec tego, trwa cały rok poprzedzający rozpoczęcie studiów.

Wyjątkiem mogą być te najlepsze brytyjskie uczelnie jak University of Oxford czy University of Cambridge, które zamkną rekrutację wcześniej.

6Kto może studiować w Wielkiej Brytanii?

Wszyscy, którzy znają język angielski na poziomie B2

STUDIA LICENCJACKIE

W aplikacji na studia licencjackie najważniejsze będą Twoje matury: ilość tych zdawanych na rozszerzniu oraz to, jak spodziewasz się je zdać.

Bez względu na to, ile matur piszesz na rozszerzeniu oraz ile procent spodziewasz się uzyskać - znajdziemy dla Ciebie odpowiednią szkołę i kierunek.

Najlepsze uczelnie - Oxford, Cambridge i uczelnie medyczne - będą wymagały od Ciebie zdania dodatkowych egzaminów wstępnych oraz przejścia przez rozmowę kwalifikacyjną

STUDIA MAGISTERSKIE

W aplikacji na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii, w procesie rekrutacji najważniejsza będzie Twoja końcowa lub przewidywana ocena na dyplomie

 

7Kiedy najlepiej wysłać aplikację?
Jak najwcześniej.Im wcześniej wyślesz aplikację tym wcześniej będziesz wiedział, czy szkoła rozważa Cię na miejsce czy nie.
8Czy mogę się przenieść z polskiej uczelni na brytyjską?
Tak, jednak będzie to zależało od kierunku.Jeśli program Twoich studiów pokrywa się z programem kierunku w Wielkiej Brytanii, bardzo możliwe, że będziesz mógł przenieść się na drugi rok i skończyć studia w Wielkiej Brytanii. Skontaktuj się z nami, a znajdziemy dla Ciebie najlepsze opcje.
9Czym jest Top-Up i kto może na niego aplikować?
Top-Up to roczne programy, które są odpowiednikiem trzeciego roku studiów.Po skończeniu dwóch lat studiów w Polsce możesz aplikować na kierunek Top-Up i skończyć studia z dyplomem licencjata brytyjskiej uczelni. Elab, oczywiście, również pomoże Ci w aplikacji na kierunki Top-Up.
10Jeszcze nie wybrałem kierunku - jak możecie mi pomóc?

Dla osób, które nie mogą się zdecydować na kierunek lub nie wiedzą, jakie opcje są dostępne na zagranicznych uczelniach, przygotowaliśmy specjalny program - Get Ready2Study. 

Dzięki współpracy z psychologami i doradcami zawodowymi przygotowaliśmy program, który pomoże Ci odkryć Twoje mocne strony oraz da Ci obraz tego, jakie kierunku najbardziej do nich pasują. 

Wspólnie, na pewno uda nam się naszkicować Twoją ścieżkę edukacji.

Aplikuj

Zaaplikuj teraz i dostań się
na wymarzony kierunek!Znajdź kierunek dla siebie

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki kierunków i wybierz swoje wymarzone studia.

Do końca terminu aplikacji na 2018/2019 pozostało:

00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund


Wybierz kierunek już dziś! Wyszukaj go w formularzu obok

Baza wiedzy

Opinie o nas

 • Southampton Solent University
  Marta
  Taaaak! Otwieramy nowe yankee candle, studia znowu za chwile, przeprowadziłam się nareszcie do ładnego mieszkania, bo te studenckie domy tutaj to jest porażka, No i żyjemy sobie z chłopakiem w dwójkę, podróżujemy dużo także jest super ❤️
 • Martyna
  University of Westminster
  Martyna
  System rekrutacji na studia w Wielkiej Brytani nie jest najprostszy, wymaga także wiele czasu oraz znajomości wymagań. Dzięki konsultacjom Elab byłam w stanie mu sprostać. Złożenie wszystkich aplikacji na czas byłoby w moim przypadku: osoby będącej przez ostatni rok w podróżach praktycznie niemożliwe bez pomocy Elab. W trakcie rekrutacji nierzadko miałam pytania dotyczące nurtujących mnie niejasności, na które zawsze otrzymywałam rzetelne i kompetentne odpowiedzi. Udzielana mi była także pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Elab pomógł mi także dokonać wyboru odpowiedniej uczelni, przybliżając specyfikę studiowania podobnych kierunków na różnych uczelniach. Dostałam się na wszystkie uniwersytety na jakie aplikowałam i mogę śmiało powiedzieć, że pomógł mi w tym personal statement, w którego przygotowaniu pomagał mi Elab. Zostałam także dobrze przygotowana do interview, przeprowadzanego ze mną przez jedną z uczelni. Pomoc Elab zapewniła mi miejsce na świetnym uniwersytecie. Mogę bez wahania rekomendować korzystanie z ich usług każdemu, kto tak jak ja marzy o studiowaniu w Anglii.
 • Iwona
  maturzystka
  Iwona
  Jak narazie wszystko w jak najlepszym porządku – jest oferta unconditional z Institute of Education – aplikacja musiała być bardzo przekonująca.
 • Grzesiek
  Edinbourgh University
  Grzesiek
  Konsultanci służą radą w każdej dziedzinie związanej ze studiami, a personal statement i referencja uzyskane dzięki Elab zapewniły mi miejsce na wymarzonym Edinburgh University. Studia w Wielkiej Brytanii to doświadczenie, którego nie można porównać z żadnym innym, krok, ba! - skok w przód.
 • Julia
  SOAS
  Julia
  Pomysł na aplikowanie na studia w Wielkiej Brytanii przyszedł mi do głowy dopiero w listopadzie, kiedy dowiedziałam się, że deadline to już 15 stycznia! Jednak dzięki konsultacjom Elab bez problemu wybrałam uniwersytety, które najbardziej mi odpowiadały i przygotowałam aplikację na najwyższym poziomie, która pomogła mi się dostać na dokładnie taki kierunek jaki chciałam – Hindi na SOAS. Studia w Londynie to spełnienie marzeń i otwarta droga do międzynarodowej kariery!
 • Weronika
  Dania Higher Education Academy
  Weronika
  Firma Elab Education Laboratory to zespół profesjonalistów z doświadczeniem i chęcią pomocy w każdej sytuacji. Bardzo dziękuję za pomoc w wyborze uczelni i aplikacji na Akademię. Po pierwszym semestrze na duńskiej uczelni wiem, że to była bardzo dobra decyzja z której jestem zadowolona. Szczególne podziękowania chciałam złożyć Pani Aleksandrze Kozerze, która była ze mną w ciągłym kontakcie, wykazała się elastycznością i dużym zaangażowaniem w kontaktach z przedstawicielami uczelni. Dała mi również wiele cennych rad i wskazówek oraz wsparcie. Z pełną odpowiedzialnością, wszystkim polecam firmę Elab.
 • Ola
  University of Cardiff
  Ola
  Myślę, że ciężko jest się ograniczyć do kilku rzeczy, ponieważ współpraca układała się świetnie przez cały czas. Na pewno dużo pomocy otrzymałam przy początkowym procesie aplikacji, personal statement i reference. Nie do pominięcia jest również fakt, że otrzymywałam rady i odpowiedzi na każde pytanie, bez względu na to ile razy pytałam o to samo lub jak banalne mogło się ono wydawać.
 • Zosia Nowak
  Richmond, The American International University in London
  Zosia Nowak
  Jestem bardzo zadowolona z usług tej organizacji. Ponad półtora roku temu w bardzo szybki, sprawny i oddany sposób pomogła mi ziścić moje marzenie o studiowaniu za granica. Dzięki całej organizacji a wszczególności dozgonnej pomocy Oli Kozery studiuje Psychologie na amerykańskiej uczelni w Londynie a całe następne pół roku spędzę na wymianie w Australii w ramach student exchange. Jeśli to nie jest spełnieniem marzeń, to nie wiem co jest. Dziękuję!
 • Grzegorz
  University College London
  Grzegorz
  Aplikuję na matematykę. Dostałem już oferty z Warwick, King’sCollege, Birmingham i Liverpool, czekam jeszcze na odpowiedź z UCL. Tylko dzięki pomocy i zaangażowaniu p. Olgi i p. Aleksandry udało mi się tak sprawnie przejść przez cały proces aplikacji, szczególnie przy pisaniu Personal Statement i Referencji. Nieoceniona była pomoc P. Olgi przy sprawdzaniu uczelni, ich wymagań i przy ostatecznym wyborze. Ogromna życzliwość obu Pań, ich profesjonalizm i zaangażowanie na każdym etapie współpracy dały efekt w postaci ofert. Bardzo dziękuję obu Paniom ponieważ dzięki nim cała ta przygoda stała się po prostu łatwa i przyjemna. Nie byłem pewien, czy współpraca z Elabem to dobry pomysł ale teraz wiem, że dostaję więcej niż oczekiwałem. Polecam! PS Właśnie dostałem PIĄTĄ ofertę – z UCL! Mam więc komplet ofert. Jeszcze raz dziękuję p. Oldze i p. Aleksandrze za tak skuteczną pomoc.
 • Julita
  University of Cambridge
  Julita
  Pani Aleksandro, Serdecznie dziekuje za wszelką pomoc przy aplikacji do Cambridge! Próbne rozmowy, materiały i wskazówki były niezwykle przydatne oraz profesjonalnie przygotowane. Rok temu bym nie uwierzyła gdyby ktos mi powiedział ze uda mi sie dostać do Cambridge i to jeszcze na inżynierię! Świetnie mi sie współpracowało z Elab i uważam że jest to niezwykła inicjatywa która pozwala spełniać marzenia! Jeszcze raz dziekuje :)
 • Justyna
  King's College London
  Justyna
  Piszę, żeby potwierdzić, że od wczoraj wieczorem moja oferta z Kingsa zmieniła się na unconditional, więc nic nie stoi mi na przeszkodzie w podjęciu studiów. Chciałabym za to bardzo, ale to bardzo podziękować całemu zespołowi Elabu za spełnienie marzenia, które miałam od początków gimnazjum. Nadal nie dociera do mnie, że zacznę studia na uczelni w top 20 rankingu światowego. Jestem też pewna, że gdyby nie Wasza pomoc (już od samego wyboru kierunku, bo wcześniej myślałam o ekonomii, a nie zarządzaniu) nie dostałabym tej conditional offer pod koniec zeszłego roku, co stanowiło dla mnie motywację w trakcie samej nauki do matury. Zarówno referencja i personal statement były niesamowicie dopracowane, a wszystkie przypomnienia o terminach wysłania kolejnych dokumentów uspokoiły rodziców. Osobno pragnęłabym podziękować Pani za bycie ciągle pod telefonem, gdy mój tata panikował przez maturę, czy nawet wczoraj przez dosyć krótkie opóźnienie Kingsa. Po rozmowie z Panią zupełnie zmieniał nastawienie co do problemu. Naprawdę nie mogłam lepiej wybrać i poznanie Elabu dwa lata temu na targach uczelni brytyjskich było najlepszą rzeczą jaka mogła mi się przytrafić w celu wyjazdu do Wielkiej Brytanii.