Liceum w UK

Program Liceum za Granicą to spersonalizowane doradztwo edukacyjne w zakresie aplikacji do szkoły średniej w Wielkiej Brytanii

Program skierowany jest do osób, które obecnie uczą się w gimnazjum lub w I klasie szkoły średniej i którym zależy na jak najwyższym poziomie nauczania już na etapie liceum.

Program w liczbach

Opis Programu

Liceum za Granicą to program przygotowujący do wyjazdu do szkoły średniej w Wielkiej Brytanii lub USA. Dostępny jest on dla wszystkich gimnazjalistów i licealistów, którzy znają język angielski przynajmniej na poziomie B2 i już na etapie liceum chcą zaznać prestiżowej, międzynarodowej edukacji.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów jest krajem, który odgrywa znaczącą rolę w Europie i w świecie, jaki znamy dziś. Dość wspomnieć imponujące osiągnięcia naukowe pokroju Francisa Bacona, Isaaca Newtona, Karola Darwina i Stephena Hawkinga, bogatą historię literatury, której filarem są dzieła Szekspira, a także znaczący wkład do popkultury dzięki znanym na całym świecie programom BBC oraz takim artystom, jak The Beatles.

Ponadto, Anglia szczyci się jednym z najlepszych systemów edukacyjnych na świecie, co czyni ją oczywistym wyborem dla ambitnych i mierzących wysoko nastolatków, chcących nie tylko poszerzyć swoje horyzonty, ale także otrzymać wykształcenie najwyższej klasy w dowolnej dziedzinie. Dla nich naturalnym wyborem staje się potem jeden z prestiżowych uniwersytetów w UK.Jeśli marzysz o tym, by stać się światowej klasy analitykiem, prawnikiem, artystą czy lekarzem, nauka w Wielkiej Brytanii to wybór właśnie dla Ciebie.

Etapy Współpracy z Elab

1Etap I - Wybór Szkół

Wybór szkoły w Wielkiej Brytanii odpowiedniej dla aplikanta to prawdopodobnie najtrudniejszy i najważniejszy etap naszej współpracy. Dlatego właśnie zaczynamy go od przeprowadzenia ankiety, w której aplikant określa, czego szuka w przyszłej szkole i co jest dla niego najważniejsze.

 

Na podstawie ankiety tworzone jest zestawienie proponowanych szkół średnich odpowiadających aplikantowi. Raport szkół zawiera kompletne informacje o każdej z nich, m.in. wymagania akademickie, oferowane kursy i przedmioty, zajęcia dodatkowe, opcje zakwaterowania, koszty oraz charakter każdej szkoły, który wyróżnia placówkę na tle innych.

2Etap II - Testy wstępne i aplikacja

Każda szkoła charakteryzuje się innym procesem aplikacyjnym. Większość z nich wymaga dostarczenia Personal Statement, esejów aplikacyjnych oraz jednej bądź kilku referencji od nauczycieli lub dyrekcji. Elab od lat świadczy kompleksowe doradztwo w zakresie przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Zadbamy o to, aby wszystkie teksty były na najwyższym poziomie.

 

Niezbędnym elementem aplikacji są testy wstępne z języka angielskiego i matematyki. Kandydat może napisać takie egzaminy w naszym biurze. Możemy również zorganizować pisanie testów w obecnej szkole aplikanta.

3Etap III - Objazd po szkołach

Chociaż Elab dba o to, aby nasze raporty szkół były na jak najwyższym poziomie, wiemy, że nic nie zastąpi własnej wizyty w szkole. Aby zapewnić aplikantowi i jego rodzinie możliwość eksploracji szkół na własną rękę, organizujemy indywidualny objazd po wybranych liceach. To najlepszy sposób na poznanie placówki, jej dyrekcji, nauczycieli i uczniów.

 

Podczas objazdu uczeń i jego rodzice mogą obejrzeć kampus szkoły, klasy i ich wyposażenie, akademiki, zaplecze sportowe i artystyczne oraz poznać klimat i społeczność szkoły.

Częścią wizyty w każdej szkole jest interview z dyrektorem, do którego Elab przygotowuje wcześniej.

4Etap IV - Przed wyjazdem

Po powrocie z objazdu nasi konsultanci pomagają rodzinie podjąć ostateczną decyzję, które liceum wybrać, biorąc pod uwagę wszelkie potrzeby kandydata. Aplikanci otrzymują również pomoc w uzyskaniu dofinansowania i stypendium, dostają również pełen pakiet informacji dotyczących życia w Wielkiej Brytanii

 

Jeden z naszych konsultantów pozostaje do dyspozycji ucznia i rodziców przez cały czas trwania aplikacji, aż do momentu wyjazdu. Służymy radą w każdej kwestii związanej z zagraniczną edukacją.

Aplikuj

Zaaplikuj teraz i dostań się
na wymarzony kierunek!Magazyn Elab