Często zadawane pytania

1Jak Elab pomoże Ci w aplikacji na studia za granicą?

Bez względu na to, czy zdajesz jedno czy 4 rozszerzenia oraz bez względu na to, jak spodziewasz się zdać egzaminy maturalne, przygotowaliśmy dla Ciebie idealne opcje pomocy w aplikacji na studia za granicą. 

Nasz program bezpłatnej pomocy w aplikacji na studia za granicą został stworzony dla wszystkich, którzy szukają wsparcia w procesie aplikacji. Każdy z aplikantów Elab ma do swojej dyspozycji indywidualnego konsultanta, który dostarczy Ci wszekich instrukcji i wskazówek abyś poprawnie i sprawnie wypełnił i wysłał aplikację w wyznaczonym terminie. 

Dzięki naszej rozbudowanej sieci studentów - Elab Students Network - jeszcze przed wyjazdem poznasz studentów z którymi już niedługo będziesz się uczył

Kompleksowe Programy Premium - powstały z myślą o tych, którzy wybierają się na najlepsze uczelnie świata. Zostały one stworzone z myślą o wymaganiach aplikacyjnych na różne grupy kierunkowe oraz Oxford i Cambridge. 

Aplikacje te są niezwykle wymagające, dlatego te kompleksowe programy wsparcia upweniają się, że nie tylko Twoje dokumenty aplikacyjne są idealnie stworzone, ale również że jesteś odpowiednio przygotowany do rozmów kwalifikacyjnych, egzaminów wstępnych, czy masz odpowiednio przygotowane portfolio.

Dla wszystkich niezdecydowanych - powstały nasze programy Diagnostyki i Oceny potencjału. Wybór kierunku jest bardzo ciężki, dlatego wspólnie z psychologami i doradcami zawodowymi stworzyliśmy programy które pozwolą Ci podjąć tą ciężką decyzję.

Dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia w przygotowaniu do egzaminów maturalnych, otworzyliśmy program korepetycji przedmiotowych dla matury IB oraz polskiej matury.

2Dlaczego warto wybrać studia za granicą?

Studia to nie tylko czas zdobywania wiedzy, ale okres, w którym dowiesz się więcej o sobie oraz zapoznasz się z tym, co świat ma Tobie do zaoferowania.

Studia za granicą to o wiele więcej niż dyplom. To niesamowita przygoda, która umożliwi Ci poznanie ludzi z całego świata, pracę z najlepszymi wykładowcami oraz naukę na najbardziej nowoczesnych uniwersytetach.

Międzynarodowe doświadczenie zdobyte podczas studiów jest doceniane przez pracodawców, jednak co ważniejsze, otworzy Ci oczy na możliwości czekające na Ciebie na całym globie. 

Wyjazd na studia za granicą to dopiero pierwszy krok do Twojego międzynarodowego doświadczenia. Nasi studenci wyjeżdżają na wymiany studenckie na całym świecie, między innymi do takich krajów jak Australia, Singapur czy USA.

Uczelnie za granicą bardzo intensywnie pracują nad tym, aby studia były nie tylko czasem nauki, ale również zdobywania pierwszych doświadczeń w pracy. Znane są z tego, że pomagają studentom w szukaniu letnich praktyk, niektóre inkorporują pracę w program studiów.

Otwórz się na świat i daj sobie szansę na to niezwykłe doświadczenie.

3Kto może studiować za granicą?

Wszyscy, którzy znają język angielski na poziomie B2.

Bez względu na to, jakie piszesz matury oraz jak spodziewasz się je zdać - masz szansę na studiowanie za granicą. Zgłoś się do  nas, abyśmy pomogli Ci dobrać najlepszy program i uniwersytet dla Ciebie.

4Ile trwają studia licencjackie za granicą?

To zależy od kraju, do jakiego planujesz wyjechać.

Studia licencjackie w Wielkiej Brytanii zazwyczaj trwają 3 lata, jednak jeśli wybierzesz program który zawiera w sobie rok studiowania na zagranicznej uczelni lub rok praktyk zawodowych, Twoje studia wydłużą się do 4 lat.

Na brytyjskich uczelniach jest również możliwość studiowania w trybie jednolitych studiów magisterskich - trwają one wtedy 4 lata i są spotykane zazwyczaj na kierunkach inżynieryjnych i technicznych

Studia licencjackie w Danii trwają od 3 do 3,5 roku w zależności od programu i kierunku jaki wybierzesz

Studia licencjackie w Holandii trwają od 3 do 4 lat w zależności od typu uniwersytetu jaki wybierzesz - jeśli będzie to Research University, Twoje studia najpewniej skończysz w 3 lata. Jeśli University of Applied Sciences, studia będą trwały 4 lata, jednak w trakcie studiów odbędziesz praktyki zawodowe.

5Co jest brane pod uwagę w procesie rekrutacji na studia licencjackie?

To również będzie zależało od tego gdzie wybierasz się na studa.

Przy aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii najważniejsze będą Twoje matury - to ile spodziewasz się zdobyć procent na egzaminie oraz ile rozszerzeń piszesz.

Elab znajdzie dla Ciebie odpowiednią szkołę bez względu na to, ile matur piszesz na rozszerzeniu i jak spodziewasz się je zdać.

W praktyce, osoby, które planują aplikować do najlepszych uczelni na świecie, powinny zdawać nie mniej niż 3 rozszerzenia (szkoły zwykle nie proszą o więcej niż 3) oraz spodziewać się wyników rzędu 75-90%

Jeśli planujesz aplikować na Oxford, Cambridge lub Medycynę, ważne będzie również Twoje doświadczenie, w niektórych przypadkach oceny z liceum oraz to, jak wypadniesz na rozmowie kwalifikacyjnej.

W aplikacji na studia w Danii pod uwagę brane będą również Twoje oceny w liceum, matura oraz liczba godzin z konkretnych przedmiotów, jakie realizowałeś w liceum.

Holandia na aplikacje patrzy bardzo holistycznie - ważne są oceny, matury oraz ogólna motywacja do studiowania danego kierunku

6Co z językiem?

Aby aplikować na studia za granicą będziesz musiał znać język angielski przynajmniej na poziomie B2.

Jeśli jeszcze nie osiągnąłeś tego poziomu - skontaktuj się z nami, a znajdziemy dla Ciebie wakacyjny kurs językowy w Wielkiej Brytanii lub w USA, który szybko i skutecznie podniesie Twoje kwalifikacje językowe.

Część szkół w Wielkiej Brytanii akceptuje polską maturę zdaną na rozszerzeniu (na odpowiednim poziomie) jako dowód na Twoją znajomość języka angielskiego. Większość uczelni jednak, będzie wymagała od Ciebie zdania egzaminu IELTS.

Jest to najpopularniejszy egzamin akceptowany przez wszystkie europejskie uczelnie.

Duńskie akademie akceptują również Oxford Placement Test, który można zdać w biurze Elab w Warszawie.

Aplikuj

Zaaplikuj teraz i dostań się
na wymarzony kierunek!Znajdź kierunek dla siebie

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki kierunków i wybierz swoje wymarzone studia.

Do końca terminu aplikacji na 2018/2019 pozostało:

00

dni


00

godzin


00

minut


00

sekund


Wybierz kierunek już dziś! Wyszukaj go w formularzu obok

Baza wiedzy

Opinie o nas

 • Bardzo profesjonalne doradztwo. Dostałem się na magisterkę w UK z pomocą konsultantki Agaty. Polecam.

  Cezary Avatar Cezary
  3/30/2018

  Bardzo polecam Elab, profesjonalna i skuteczna pomoc w aplikacji na studia w Wielkiej Brytanii. Świetne materiały instruktażowe: o aplikacji krok po kroku, jak przygotować bardzo dobrze personal statement i referencje i wiele więcej. Szybki kontakt nawet o każdą drobnostkę. Po prostu spełniają marzenia!

  Adam Avatar Adam
  10/27/2017

  Jak najbardziej polecam współpracę z Elab! Rok temu nawet nie śniłoby mi się, że będę w tym miejscu w którym jestem obecnie. Znajdując stronę przypadkowo "bo może kiedyś zdobędę się na odwagę", wypełniłam formularz, a po godzinie dostałam telefon od konsultanta Michała, dzięki któremu "kiedyś" zamieniło się na "teraz"! I... Czytaj dalej

  Katarzyna Avatar Katarzyna
  10/20/2017
 • Bardzo profesjonalna pomoc. Bez Elabu nie udałoby mi się dostać na uczelnię. Odpowiadają na wszystkie pytania, przesyłają potrzebne dokumenty z instrukcjami jak je wypełnić, kontaktują się z uczelniami... pomagają we wszystkim w czym czujesz się zielony. Mają doświadczenie i wiedzę. Bardzo dziękuje i polecam każdemu. Jeśli chcesz iść na uczelnię... Czytaj dalej

  Ola Avatar Ola
  9/05/2017

  Na wstępie - profesjonalna pomoc w rekrutacji oraz doborze kierunków (wg Waszych zainteresowań!), a także doskonały kontakt z całym gronem ELAB od początku do "końca". Macie pytania? Nie martwcie się. Zyskujecie na nie wszystkie odpowiedzi oraz multum dodatkowych informacji, nie tylko odnośnie przebiegu rekrutacji, procesu aplikacji, wymagań uczelni, czy studiowania,... Czytaj dalej

  Lila Avatar Lila
  7/25/2017

  Najważniejsze co muszę powiedzieć to, że bardzo dziękuję całemu Elabowi za pomoc w każdym kroku rekrutacji. Zaczynajac od wyboru uczelni, poprzez personal statement i referencje, kończąc na wysłaniu aplikacji. Bez Elabu pewnie nie zdecydowałabym się na studia za granicą, a myślałam o tym od gimnazjum. Bardzo się cieszę, że mogłam... Czytaj dalej

  Anita Avatar Anita
  1/11/2017
 • Komu z nas chociaż przez chwilę nie przemknęła myśl o studiowaniu za granicą? Konsultanci z fundacji Elab pomagają przekuć nasze marzenia w czyny, dzięki nim proces rekrutacji, który dla nas wydaje się żmudny i trudny do zrealizowania okazuje się dość przyjemny. Szczególne podziękowania kieruję do Ani Bujarskiej, która przypadkiem zachęciła... Czytaj dalej

  Joanna Avatar Joanna
  12/17/2016

  Zawsze chciałam studiować za granicą ale jakoś nie miałam motywacji żeby móc te plany zrealizować, i tak mi właśnie minął licencjat. Ale potem natknęłam się na reklamę Elab i mimo, że wydawała mi się trochę podchwytliwa - była aż za piękna, bo czy to faktycznie może być takie proste jak... Czytaj dalej

  Agata Avatar Agata
  11/21/2016

  Elab mogę z czystym sumieniem polecić każdej osobie aplikującej na studia zagraniczne. Sam proces do najłatwiejszych nie należy i początkowo może odstraszać, ale z pomocą profesjonalnych konsultantek wszystko idzie dużo płynniej. Chciałabym serdecznie podziękować Agnieszce Łuczak i Oldze Siczek, a także całemu teamowi za zorganizowanie spotkań, na których przyszli, zagraniczni... Czytaj dalej

  Anna Avatar Anna
  8/18/2016
 • Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że ciężko jest napisać recenzje, która w pełni oddałaby to jak wspaniałą fundacją jest Elab. O studiowaniu za granicą marzyłem od dawna, ale nigdy nie traktowałem tego jako coś realnego. Odwiedziłem masę stron internetowych 'zachęcających' do studiowania w UK, obejrzałem wiele filmów na youtubie, przejrzałem... Czytaj dalej

  Michał Avatar Michał
  8/16/2016