The British and Irish Modern Music Institute logo

British and Irish Modern Music Institute w liczbach

British and Irish Modern Music Institute

BIMM, The British and Irish Modern Music Institute to uczelnia, która posiada swoje wydziały w miastach takich jak Berlin, Birmingham, Brighton, Bristol, Dublin, Hamburg, Londyn czy Manchester. 7 z 8 kampusów oferuje te same kierunki, w związku z czym studenci mogą wybrać studiowanie w różnych miastach.

Uczelnia ta nierozerwalnie już kojarzy się nie tylko z brytyjskim, ale i światowym przemysłem muzycznym. Aż 83% studentów w przeciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów pracuje w branży muzycznej.

To co odznacza BIMM spośród innych tego typu uczelni to przede wszystkim kadra wykładowców. Są oni wciąż bardzo aktywni na współczesnym rynku muzycznym. O prestiżu Instytutu świadczy także grupa absolwentów, wśród których widnieją takie nazwiska jak: James Bay, George Ezra, The Kooks, Izzy Bizu, Ed Drewitt (Songwriter -One Direction, Olly Murs, Little Mix), Jordan Whitmore (A&R Atlantic Records) and Natasha Bent (Coda Music Agency – Take That, Disclosure, The Prodigy, Jess Glynne, Bastille, Ellie Goulding and Imagine Dragons).

Jeśli poważnie myślisz o karierze muzycznej i chcesz zdobyć praktyczną wiedzę – to uczelnia dla Ciebie! Kierunki jakie oferuje uczelnia to:

• Performance (Drums, Vocals, Guitar, Bass)
  • Music Production
  • Songwriting
  • Music Business
  • Event Management
  • Music Journalism

Chcesz wiedzieć jak wygląda studiowanie kierunków muzycznych w Wielkiej Brytanii? Przeczytaj relację studentki!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ: „Studia muzyczne w Londynie”

Kursy kosztują £7,250 za rok

Nie zapewnia zakwaterowania, gdyż nie ma żadnych akademików. Mimo to, lokalizacja uniwersytetów w dużych miastach zapewnia łatwość w znalezieniu miejsca zamieszkania.

Matura: Ok 60% ogółem z matur w tym 3 rozszerzenia zdane na ok. 45% ogółem. Jeśli zdajesz mniej matur, można dosłać dodatkowe eseje. Na wybranych kierunkach aplikanci są proszeni o wysłanie portfolio lub zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Język angielski: IELTS 6.0 lub matura z języka angielskiego zdana na poziomie rozszerzonym na min. 70%.