The British and Irish Modern Music Institute logo

British and Irish Modern Music Institute w liczbach

British and Irish Modern Music Institute

BIMM, The British and Irish Modern Music Institute powstał w 2001 roku z inicjatywy m.in Bruce Dickinson’a, gitarzysty i założyciela zespołu Little Angles. Obecnie ma swoje oddziały w pięciu miastach Wielkiej Brytanii i Irlandii. Uczelnia ta nierozerwalnie już kojarzy się nie tylko z brytyjskim, ale i światowym przemysłem muzycznym.
To co odznacza BIMM spośród innych tego typu uczelni to przede wszystkim kadra wykładowców. Są oni wciąż bardzo aktywni na współczesnym rynku muzycznym. O prestiżu Instytutu świadczy także grupa absolwentów, wśród których widnieją takie nazwiska jak: Tom Odell, Ben Thomson z zespołu Two Door Cinema czy wszyscy członkowie grupy The Kooks. To idealna szkoła dla wszystkich, którzy chcą zawojować współczesnym rynkiem muzycznym.

The British and Irish Modern Music Intitute to uczelnia, która posiada swoje wydziały w miastach takich jak Birmingham, Brighton, Bristol, Londyn czy Manchester. Jeśli poważnie myślisz o karierze muzycznej i chcesz zdobyć praktyczną wiedzę – to uczelnia dla Ciebie!

Chcesz wiedzieć jak wygląda studiowanie kierunków muzycznych w Wielkiej Brytanii? Przeczytaj relację studentki!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ: „Studia muzyczne w Londynie”

Kursy kosztują £6,750 za rok, można starać się o stypendium pokrywające £1000 na jeden rok.

Nie zapewnia zakwaterowania, gdyż nie ma żadnych akademików. Mimo to, lokalizacja uniwersytetów w dużych miastach zapewnia łatwość w znalezieniu miejsca zamieszkania.

Matura: Ok 60% ogółem z matur w tym 3 rozszerzenia zdane na ok. 45% ogółem. Jeśli zdajesz mniej matur, można dosłać dodatkowe eseje. Na wybranych kierunkach aplikanci są proszeni o wysłanie portfolio lub zapraszani na rozmowę kwalifikacyjną. Język angielski: IELTS 6.0 lub matura z języka angielskiego zdana na poziomie rozszerzonym na min. 70%.