W Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości (AIP) możesz zrealizować każdy pomysł na biznes. Założenie firmy trwa 15 min, a składają się na to 3 proste kroki: wymyślasz pomysł na biznes, wypełniasz wniosek, AIP kontaktują się z Tobą w celu umówienia spotkania i podpisania umowy.
Możesz również umówić się wcześniej na konsultacje pomysłu jeszcze przed wypełnieniem wniosku. Wystarczy, że wyślesz zgłoszenie przez formularz kontaktowy lub przyjdziesz do jednego z inkubatorów AIP. Team AIP doradzi co należy zrobić, aby Twój pomysł biznesowy osiągnął sukces i wyjaśni jak AIP może Ci w tym pomóc. Podpisując umowę oficjalnie dołączasz do ekosystemu start-upów AIP i zaczynasz korzystać z usług dostępnych w ramach Pakietu AIP.Program AIP udostępnia osobowość prawną, daje możliwość wystawiania faktur i działania na rynku jako przedsiębiorca. Specjaliści AIP wyręczą Cię w obsłudze administracyjnej, księgowej i prawnej, abyś mógł skupić się wyłącznie na swojej działalności. Dołączenie do programu AIP kosztuje 250 zł miesięcznie.
Jeśli marzysz o założeniu własnego biznesu, w AIP zrobisz to najprościej, najszybciej, najtaniej. Przyjdź i przekonaj się sam.
Czym są inkubatory?
AIP są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla start-upów. Umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. AIP to także jedyny ekosystem w Polsce umożliwiający uzyskanie finansowania na rozwój w najprostszym modelu inwestycji
– 100/15 czyli 100 000 zł za 15% udziałów w start-upie. Dzięki tej innowacyjnej na skalę europejską sieci 38 inkubatorów od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 start-upom, obecnie liczy ponad 1500 start-upów. Wśród nich m.in.: PhotoBlog.pl, MISBHV, Key2Print.
AIP wesprze Cię również w relacjach biznesowych. Oferują program B2B dla start-upów, dzięki któremu skorzystasz z wewnętrznej giełdy zleceń. Z AIP już na starcie dostajesz przywileje dużych przedsiębiorców, dzięki skali, na jaką działają. Za nimi idą również przydatne korzyści i rabaty.
Regularnie będziesz mógł uczestniczyć w metodycznie zaplanowanych szkoleniach, które dostarczą Ci wiedzy obowiązkowej dla każdego start-upowca. W całej Polsce odbywa się 1200 StartUp Trainingów rocznie, związanych z marketingiem, księgowością, kontrolą finansów, prawnymi aspektami biznesu i wieloma innymi dziedzinami. „Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości pomogły mi poznać zasady rozliczeń podatkowych i nauczyły prowadzić firmę” mówi Krzysztof Nowakowski założyciel MacLife największego serwisu pogwarancyjnego sprzętu Apple w Polsce.
Miejsce do pracy
Ponadto z AIP dzięki jednej karcie magnetycznej masz dostęp do 40 powierzchni biurowych w całej Polsce, czyli wszędzie tam, gdzie działają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. W profesjonalnie wyposażonych biurach będziesz mógł pracować, przeprowadzać spotkania biznesowe, uczestniczyć w szkoleniach i wymieniać doświadczenia z firmami funkcjonującymi w AIP.
StartUp Cup
W ramach społeczności AIP regularnie organizowane są wydarzenia sportowe, które pozwalają firmom zintegrować się ze sobą i spotkać na mniej formalnym gruncie niż zazwyczaj. Biznes to aktywność, mierzenie się z nowymi wyzwaniami i dbanie o dobrą kondycję, dlatego AIP stara się, by StartUp Cup wspierał zespołowego ducha i jednoczył całą społeczność AIP. Będziesz miał okazję uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami firm wywodzących się z ekosystemu, które działały w AIP i odniosły sukces. Spotkania spod znaku StartUp Mixer zapewnią Ci networking i integrację ze społecznością, jak i cenną wymianę doświadczeń w nieformalnej atmosferze. Będziesz miał dostęp do cyklu 200 wydarzeń StartUp Mixer w całej Polsce.
Startups Going Global
Już niedługo 18 września br. o godzinie 18, AIP organizuje bezpłatną konferencję Startups Going Global na Wydziale Biologii UW. Wydarzenie poświęcone wychodzeniu biznesów na międzynarodowe rynki. Prelegentami będą Madi Sharma doświadczony przedsiębiorca, wybitna mówczyni i inspiratorka wielu przedsięwzięć oraz Anna Walkowska Co-Founder centrum co-workingowego dla startupów technologicznych Reaktor, CEO i Co-Founder startupu Homplex. Jak mówi Michał Misztal dyrektor Akademickich Inkubatorów SGGW „To wydarzenie ma dać start-upom odwagę do wychodzenia poza granice Polski”.
Głównym patronem medialnym wydarzenia jest Rzeczpospolita. Głównymi Partnerami: Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, Biuro Karier Wydziału Biologii UW, IdeaBank, BitMarket.pl, Aftermarket.pl, Fachowcy.pl
Rejestracja: startupsgoingglobal.evenea.pl
Więcej informacji znajdziesz na aipsggw.pl