3 rzeczy, które musisz wiedzieć o aplikacji na medycynę za granicą!
11 lipca 2017
Pierwszy tydzień, pierwsze wrażenia… [cz.2 – Richmond!]
11 lipca 2017
Olga

8 prostych sposobów na naukę angielskiego!

Język jest po to, żeby gadać. I się dogadać. A jak to zrobić, kiedy coś Ci w środku mówi „nie dasz rady”? Czas się podszkolić – oto kilka wskazówek.

UŻYWAJ I NIE ZASTANAWIAJ SIĘ

 

Pozwól by podstawowe angielskie zwroty przekradały się do twojego umysłu przy wykonywaniu najprostszych czynności. Zmień język w telefonie, a korzystając z instrukcji obsługi wybieraj wersję angielską! To proste, nawet czytając skład pysznego ciasta zrób to po angielsku i dowiedz się, że „yeast” to drożdże! To nie wymaga nawet wysiłku!

OGLĄDAJ I WYCHWYTUJ

 

Najbardziej oczywista i skuteczna metoda! Oglądaj filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową (dla początkujących polecamy angielskie napisy). Może właśnie powinieneś uczyć się do ważnego sprawdzianu, ale chcesz obejrzeć serial? Zrób to po angielsku, a twoje sumienie poczuje się trochę lżej, bo w końcu to też nauka. Dla tych bardziej ambitnych: kierując się zasadą, że najlepiej zapamiętuje się pełne zdania i zwroty… załóż notes, w którym będziesz zapisywać najlepsze filmowe sentencje!

GRAJ I GRAJ

 

Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi? Zagrajcie w scrabble po angielsku! Jeśli brak wam wprawy, chwytajcie za słownik! A czy wiesz co znaczy samo słowo „scrabble”? Sprawdź, to  zapamiętasz!

MÓW I ŚMIEJ SIĘ

 

Języka trzeba używać! Taki jest przecież cel jego nauki… Znajdź wiec kompana do rozmowy! Jeśli nie wiesz jak i gdzie, przyjdziemy z pomocą – United Fellows Project. Możesz też odwiedzić jedno ze spotkań @Need a Native.  Jest przecież tyle możliwości, wystarczy się rozejrzeć, a na pewno znajdzie się kogoś chętnego do konwersacji.

ŚPIEWAJ I WCZUWAJ SIĘ

 

Nasz mózg najlepiej zapamiętuje informacje, gdy łączy je z emocjami! Tym razem z pomocą przychodzi muzyka! Staraj się rozumieć teksty. Może piosenka, którą często nucisz, ma również wyszukany tekst, dzięki któremu docenisz ją jeszcze bardziej? Bądź świadomym odbiorcą. Żeby Ci to ułatwić, polecamy założyć sobie zeszyt, w którym będziesz spisywał te najlepsze teksty, a trudniejsze słowa podkreślaj na kolorowo!

SŁUCHAJ I TYLE

 

Gotujesz, sprzątasz, stoisz w korku? Włącz radio i słuchaj! Jest w czym wybierać… BBC to dopiero początek!

CZYTAJ I PRZEGLĄDAJ

 

Czytaj w po angielsku! Gazetę, bloga, książkę, przepis na budyń, cokolwiek. Jeśli trudno jest ci się zabrać za ambitniejszą lekturę, zacznij od czegoś prostego (Zespoł United Fellows poleca „The Little Prince”)

 CHANGE IS A PROCESS, NOT AN EVENT…

Czytaj też:

Znudził ci się akademik? Mieszkaj w pociągu jak Leonie Muller

5 najlepszych aplikacji mobilnych do nauki języka

Co studiować, żeby nie zginąć? Zawody przyszłości

Autor: United Fellows Project

Opinie o nas

 • Southampton Solent University
  Marta
  Taaaak! Otwieramy nowe yankee candle, studia znowu za chwile, przeprowadziłam się nareszcie do ładnego mieszkania, bo te studenckie domy tutaj to jest porażka, No i żyjemy sobie z chłopakiem w dwójkę, podróżujemy dużo także jest super ❤️
 • Maturzystka
  Agata
  Dziękuję za referencje, po poprawkach brzmią nieporównywalnie bardziej przekonująco niż pierwsza wersja.
 • Maturzysta
  Filip
  Dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną od Imperial College. Muszę przyznać, że jestem z siebie odrobinę dumny, choć na razie zero w tym mojej zasługi, a cała Wasza. Dziękuję!
 • Edinburgh University
  Grzesiek
  Konsultanci służą radą w każdej dziedzinie związanej ze studiami, a personal statement i referencja uzyskane dzięki Elab zapewniły mi miejsce na wymarzonym Edinburgh University. Studia w Wielkiej Brytanii to doświadczenie, którego nie można porównać z żadnym innym, krok, ba! - skok w przód.
 • Cass Business School
  Karolina
  I highly appreciate everything you do for me. I can't imagine how I would get through all the application process without the possibility to have somebody I can ask and to count on. I was nicely surprised how much advice I could get about everything that came to my mind. Thank You very much for such a great support. I believe your service is invaluable.
 • BA South Asian Studies
  Julia
  Pomysł na aplikowanie na studia w Wielkiej Brytanii przyszedł mi do głowy dopiero w listopadzie, kiedy dowiedziałam się, że deadline to już 15 stycznia! Jednak dzięki konsultacjom Elab bez problemu wybrałam uniwersytety, które najbardziej mi odpowiadały i przygotowałam aplikację na najwyższym poziomie, która pomogła mi się dostać na dokładnie taki kierunek jaki chciałam – Hindi na SOAS. Studia w Londynie to spełnienie marzeń i otwarta droga do międzynarodowej kariery!
 • University of Cardiff
  Ola
  Myślę, że ciężko jest się ograniczyć do kilku rzeczy, ponieważ współpraca układała się świetnie przez cały czas. Na pewno dużo pomocy otrzymałam przy początkowym procesie aplikacji, personal statement i reference. Nie do pominięcia jest również fakt, że otrzymywałam rady i odpowiedzi na każde pytanie, bez względu na to ile razy pytałam o to samo lub jak banalne mogło się ono wydawać.
 • University of the Arts
  Jakub
  Kiedyś nie wierzyłem, że dam radę przejść przez cały proces rekrutacji w zaledwie miesiąc, a dziś - dzięki Elab - studiuje wymarzoną fotografię w Londynie! Życie w UK, to niesamowita przygoda, studia wymagają wiele, ale oferują mnóstwo możliwości w zamian! Wykładowcy i studenci żyją przepełnieni pasją do tego co robią. Nie warto się wahać.
 • University of Cambridge
  Michał
  Studia na najlepszej uczelni w UK były moim marzeniem od początku IB. Nigdy nie poradziłbym sobie w gąszczu dokumentów, esejów (sczególnie na Cambridge) i reguł oraz jednocześnie nauce do egzaminów, gdyby nie nieoceniona pomoc indywidulanego konsultanta. Mierzę wysoko i wierzę, że warto zainwestować w sukces!
 • Grenoble Graduate School of Business
  Szymon
  Kiedy po trzech latach studiowania w Polsce zdecydowałem się na wyjazd, nie wiedziałem jak bardzo różnic się proces aplikacji, o ilu dokumentach i terminach trzeba pamiętać. Profesjonalna i zawsze fachowa pomoc konsultanta Elab uświadomiła mi wiele istotnych aspektów aplikacji, o których sam nigdy bym nie wiedział. Pomoc i rada doświadczonego profesjonalisty jest zawsze bezcenna.
 • Richmond, The American International University in London
  Justyna
  Moją przygodę ze studami w Lodynie zaczęłam od dostania sie na Middlesex University. Poczytałam trochę opinii na forach o tym uniwersytecie i zdaławałam sobie sprawę, że nie jest to najlepsza szkoła. Wtedy jeszcze to tak bardzo mi nie przeszkadzało, stwierdziłam,że ile ludzi tyle opinii i nie ma co się przejmować. Niestety już na miejscu, okazało się że opinie były prawdziwe i w Londynie sie potwierdziły. Bardzo niskie miejsce w rankingach, a także poziom nauczania słaby, miałam wrażenie, że nie stawia przede mną żadnych wyzwań. Wraz z koleżanką, również z Middlesex postanowiłyśmy przemyśleć nasze możliwości po rezygnacji. Jedyne opcje, które nam przyszły do głowy to poddanie sie i powrót do Polski, rezygnacja z Middlesex i aplikacja do jakiejś innej szkoły, ale dopiero za rok lub próba przeniesienia sie juz od nowego semestru. Wtedy zwróciłyśmy sie o pomoc do Pani Aleksandry z agencji Elab. Dzięki Elab dowiedziałyśmy sie o Richmond The American International University, gdzie złożyłyśmy podanie. W procesie aplikacji, zbierania dokumentów i kontaktu z uczelnią pomogła nam właśnie agencja Elab. W bardzo krótkim czasie udało nam się dopełnić wszystkich formalności i mogłyśmy rozpocząć studia w Richmond. Po tym doświadczeniach zdałam sobie sprawę, jak ważna jest pomoc osób, które znają sie na tych procesach aplikacyjnych, które czasem są bardzo skomplikowane. Gdyby nie Elab to prawdopodobnie teraz byłabym w Polsce, z uczuciem zmarnowanej szansy.Wyjazd za granicę na studia, z dala od rodziny bardzo mnie zmienił. Mam wrażenie, że w ciagu tych ostatnich miesięcy bardziej dojrzałam niż w ciągu 3 lat. Bardzo spodobał mi się system nauczania tutaj. Na mojej uczelni mogę wybierać sama przedmioty, układać plan tak jak mi odpowiada, a doradcy są tu dla mnie aby mi w tym pomóc. Czuje sie tu traktowana bardzo indywidualnie, nie jak jeden numer z tysięcy. Kredyt studencki może przerażać, ale należy go potraktować jako inwestycje w siebie i swoją przyszłość. Myślę, ze warto podjąć takie wyzwanie. I nawet jeśli coś nie wychodzi to nie przejmować i sie i próbować dalej. Nie każde marzenie spełnia sie ot tak, czasem trzeba do nich długo dążyć, ale to nie znaczy, że nie są nam pisane.
 • Martyna
  University of Westminster
  Martyna
  System rekrutacji na studia w Wielkiej Brytani nie jest najprostszy, wymaga także wiele czasu oraz znajomości wymagań. Dzięki konsultacjom Elab byłam w stanie mu sprostać. Złożenie wszystkich aplikacji na czas byłoby w moim przypadku: osoby będącej przez ostatni rok w podróżach praktycznie niemożliwe bez pomocy Elab. W trakcie rekrutacji nierzadko miałam pytania dotyczące nurtujących mnie niejasności, na które zawsze otrzymywałam rzetelne i kompetentne odpowiedzi. Udzielana mi była także pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Elab pomógł mi także dokonać wyboru odpowiedniej uczelni, przybliżając specyfikę studiowania podobnych kierunków na różnych uczelniach. Dostałam się na wszystkie uniwersytety na jakie aplikowałam i mogę śmiało powiedzieć, że pomógł mi w tym personal statement, w którego przygotowaniu pomagał mi Elab. Zostałam także dobrze przygotowana do interview, przeprowadzanego ze mną przez jedną z uczelni. Pomoc Elab zapewniła mi miejsce na świetnym uniwersytecie. Mogę bez wahania rekomendować korzystanie z ich usług każdemu, kto tak jak ja marzy o studiowaniu w Anglii.
 • Iwona
  maturzystka
  Iwona
  Jak narazie wszystko w jak najlepszym porządku – jest oferta unconditional z Institute of Education – aplikacja musiała być bardzo przekonująca.
 • Grzesiek
  Edinbourgh University
  Grzesiek
  Konsultanci służą radą w każdej dziedzinie związanej ze studiami, a personal statement i referencja uzyskane dzięki Elab zapewniły mi miejsce na wymarzonym Edinburgh University. Studia w Wielkiej Brytanii to doświadczenie, którego nie można porównać z żadnym innym, krok, ba! - skok w przód.
 • Julia
  SOAS
  Julia
  Pomysł na aplikowanie na studia w Wielkiej Brytanii przyszedł mi do głowy dopiero w listopadzie, kiedy dowiedziałam się, że deadline to już 15 stycznia! Jednak dzięki konsultacjom Elab bez problemu wybrałam uniwersytety, które najbardziej mi odpowiadały i przygotowałam aplikację na najwyższym poziomie, która pomogła mi się dostać na dokładnie taki kierunek jaki chciałam – Hindi na SOAS. Studia w Londynie to spełnienie marzeń i otwarta droga do międzynarodowej kariery!
 • Weronika
  Dania Higher Education Academy
  Weronika
  Firma Elab Education Laboratory to zespół profesjonalistów z doświadczeniem i chęcią pomocy w każdej sytuacji. Bardzo dziękuję za pomoc w wyborze uczelni i aplikacji na Akademię. Po pierwszym semestrze na duńskiej uczelni wiem, że to była bardzo dobra decyzja z której jestem zadowolona. Szczególne podziękowania chciałam złożyć Pani Aleksandrze Kozerze, która była ze mną w ciągłym kontakcie, wykazała się elastycznością i dużym zaangażowaniem w kontaktach z przedstawicielami uczelni. Dała mi również wiele cennych rad i wskazówek oraz wsparcie. Z pełną odpowiedzialnością, wszystkim polecam firmę Elab.
 • Ola
  University of Cardiff
  Ola
  Myślę, że ciężko jest się ograniczyć do kilku rzeczy, ponieważ współpraca układała się świetnie przez cały czas. Na pewno dużo pomocy otrzymałam przy początkowym procesie aplikacji, personal statement i reference. Nie do pominięcia jest również fakt, że otrzymywałam rady i odpowiedzi na każde pytanie, bez względu na to ile razy pytałam o to samo lub jak banalne mogło się ono wydawać.
 • Zosia Nowak
  Richmond, The American International University in London
  Zosia Nowak
  Jestem bardzo zadowolona z usług tej organizacji. Ponad półtora roku temu w bardzo szybki, sprawny i oddany sposób pomogła mi ziścić moje marzenie o studiowaniu za granica. Dzięki całej organizacji a wszczególności dozgonnej pomocy Oli Kozery studiuje Psychologie na amerykańskiej uczelni w Londynie a całe następne pół roku spędzę na wymianie w Australii w ramach student exchange. Jeśli to nie jest spełnieniem marzeń, to nie wiem co jest. Dziękuję!
 • Grzegorz
  University College London
  Grzegorz
  Aplikuję na matematykę. Dostałem już oferty z Warwick, King’sCollege, Birmingham i Liverpool, czekam jeszcze na odpowiedź z UCL. Tylko dzięki pomocy i zaangażowaniu p. Olgi i p. Aleksandry udało mi się tak sprawnie przejść przez cały proces aplikacji, szczególnie przy pisaniu Personal Statement i Referencji. Nieoceniona była pomoc P. Olgi przy sprawdzaniu uczelni, ich wymagań i przy ostatecznym wyborze. Ogromna życzliwość obu Pań, ich profesjonalizm i zaangażowanie na każdym etapie współpracy dały efekt w postaci ofert. Bardzo dziękuję obu Paniom ponieważ dzięki nim cała ta przygoda stała się po prostu łatwa i przyjemna. Nie byłem pewien, czy współpraca z Elabem to dobry pomysł ale teraz wiem, że dostaję więcej niż oczekiwałem. Polecam! PS Właśnie dostałem PIĄTĄ ofertę – z UCL! Mam więc komplet ofert. Jeszcze raz dziękuję p. Oldze i p. Aleksandrze za tak skuteczną pomoc.
 • Julita
  University of Cambridge
  Julita
  Pani Aleksandro, Serdecznie dziekuje za wszelką pomoc przy aplikacji do Cambridge! Próbne rozmowy, materiały i wskazówki były niezwykle przydatne oraz profesjonalnie przygotowane. Rok temu bym nie uwierzyła gdyby ktos mi powiedział ze uda mi sie dostać do Cambridge i to jeszcze na inżynierię! Świetnie mi sie współpracowało z Elab i uważam że jest to niezwykła inicjatywa która pozwala spełniać marzenia! Jeszcze raz dziekuje :)
 • Justyna
  King's College London
  Justyna
  Piszę, żeby potwierdzić, że od wczoraj wieczorem moja oferta z Kingsa zmieniła się na unconditional, więc nic nie stoi mi na przeszkodzie w podjęciu studiów. Chciałabym za to bardzo, ale to bardzo podziękować całemu zespołowi Elabu za spełnienie marzenia, które miałam od początków gimnazjum. Nadal nie dociera do mnie, że zacznę studia na uczelni w top 20 rankingu światowego. Jestem też pewna, że gdyby nie Wasza pomoc (już od samego wyboru kierunku, bo wcześniej myślałam o ekonomii, a nie zarządzaniu) nie dostałabym tej conditional offer pod koniec zeszłego roku, co stanowiło dla mnie motywację w trakcie samej nauki do matury. Zarówno referencja i personal statement były niesamowicie dopracowane, a wszystkie przypomnienia o terminach wysłania kolejnych dokumentów uspokoiły rodziców. Osobno pragnęłabym podziękować Pani za bycie ciągle pod telefonem, gdy mój tata panikował przez maturę, czy nawet wczoraj przez dosyć krótkie opóźnienie Kingsa. Po rozmowie z Panią zupełnie zmieniał nastawienie co do problemu. Naprawdę nie mogłam lepiej wybrać i poznanie Elabu dwa lata temu na targach uczelni brytyjskich było najlepszą rzeczą jaka mogła mi się przytrafić w celu wyjazdu do Wielkiej Brytanii.
 • Amy
  BiomedicalScience
  Amy
  Anglia Ruskin University to wspaniałe miejsce do nauki, rozwijania swoich umiejętności oraz poznania niesamowitych ludzi! Ze studiowania na tym uniwersytecie mam same dobre wspomnienia, a nabyte umiejętności na pewno przydadzą mi się w pracy. Podczas studiowania nauczyciele i pracownicy szkoły dali mi bardzo dużo wsparcia, zawsze służyli pomocą i dobrą radą. Położenie szkoły oraz samo miasto Cambridge jest idealne dla młodych ludzi którzy chcą korzystać z życia studenckiego ;)Z pewnością mogę polecić ten uniwersytet osobom które chcą połączyć naukę z dobrą zabawą :)
 

Język jest po to, żeby gadać. I się dogadać. A jak to zrobić, kiedy coś Ci w środku mówi „nie dasz rady”? Czas się podszkolić – oto kilka wskazówek.

UŻYWAJ I NIE ZASTANAWIAJ SIĘ

 

Pozwól by podstawowe angielskie zwroty przekradały się do twojego umysłu przy wykonywaniu najprostszych czynności. Zmień język w telefonie, a korzystając z instrukcji obsługi wybieraj wersję angielską! To proste, nawet czytając skład pysznego ciasta zrób to po angielsku i dowiedz się, że „yeast” to drożdże! To nie wymaga nawet wysiłku!

OGLĄDAJ I WYCHWYTUJ

 

Najbardziej oczywista i skuteczna metoda! Oglądaj filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową (dla początkujących polecamy angielskie napisy). Może właśnie powinieneś uczyć się do ważnego sprawdzianu, ale chcesz obejrzeć serial? Zrób to po angielsku, a twoje sumienie poczuje się trochę lżej, bo w końcu to też nauka. Dla tych bardziej ambitnych: kierując się zasadą, że najlepiej zapamiętuje się pełne zdania i zwroty… załóż notes, w którym będziesz zapisywać najlepsze filmowe sentencje!

GRAJ I GRAJ

 

Nie masz pomysłu na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi? Zagrajcie w scrabble po angielsku! Jeśli brak wam wprawy, chwytajcie za słownik! A czy wiesz co znaczy samo słowo „scrabble”? Sprawdź, to  zapamiętasz!

MÓW I ŚMIEJ SIĘ

 

Języka trzeba używać! Taki jest przecież cel jego nauki… Znajdź wiec kompana do rozmowy! Jeśli nie wiesz jak i gdzie, przyjdziemy z pomocą – United Fellows Project. Możesz też odwiedzić jedno ze spotkań @Need a Native.  Jest przecież tyle możliwości, wystarczy się rozejrzeć, a na pewno znajdzie się kogoś chętnego do konwersacji.

ŚPIEWAJ I WCZUWAJ SIĘ

 

Nasz mózg najlepiej zapamiętuje informacje, gdy łączy je z emocjami! Tym razem z pomocą przychodzi muzyka! Staraj się rozumieć teksty. Może piosenka, którą często nucisz, ma również wyszukany tekst, dzięki któremu docenisz ją jeszcze bardziej? Bądź świadomym odbiorcą. Żeby Ci to ułatwić, polecamy założyć sobie zeszyt, w którym będziesz spisywał te najlepsze teksty, a trudniejsze słowa podkreślaj na kolorowo!

SŁUCHAJ I TYLE

 

Gotujesz, sprzątasz, stoisz w korku? Włącz radio i słuchaj! Jest w czym wybierać… BBC to dopiero początek!

CZYTAJ I PRZEGLĄDAJ

 

Czytaj w po angielsku! Gazetę, bloga, książkę, przepis na budyń, cokolwiek. Jeśli trudno jest ci się zabrać za ambitniejszą lekturę, zacznij od czegoś prostego (Zespoł United Fellows poleca „The Little Prince”)

 CHANGE IS A PROCESS, NOT AN EVENT…

Czytaj też:

Znudził ci się akademik? Mieszkaj w pociągu jak Leonie Muller

5 najlepszych aplikacji mobilnych do nauki języka

Co studiować, żeby nie zginąć? Zawody przyszłości

Autor: United Fellows Project